Niesłabnąca popularność loftowego stylu w aranżacji wnętrz

Moda na style w aranżacji wnętrz potrafi trwać długo lub przemijać wraz z nowym sezonem. Stylem, który dość mocno zakorzenił się w naszej nowoczesnej rzeczywistości jest loftowa aranżacja wnętrza. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to artyści zajmowali opuszczone fabryki, tworząc w nich galerie sztuki. Po pewnym czasie miejsca te przekształcali w mieszkania i w takim kształcie moda przeniosła się do Europy, w tym także do naszego kraju.

Minimalistyczny charakter nowoczesnych mebli loft do salonu

nowoczesne meble loftStyl loft jest ulubionym pomysłem na aranżację mieszkania dla niezależnych singli, który uwielbiają nowoczesny wystrój i minimalistyczne dodatki. W lofcie stawia się na naturalne, surowe umeblowanie oraz styl, który kojarzy się niedokończonym remontem. Najczęściej są to ściany z cegły, wystająca z nich instalacja elektryczna oraz żarówki zwieszające się z sufitu bez kloszy czy żyrandoli. Jednak wystrój ten to przede wszystkim nowoczesne meble loft, które charakteryzują się naturalnymi materiałami i prostotą budowy. Tworzone są zazwyczaj z litego drewna oraz stalowych, kutych elementów, mogą także posiadać przeszklone blaty lub witryny. Loft to też otwarta przestrzeń, gdzie można z powodzeniem zaaranżować kilka pomieszczeń obok siebie tj. aneks kuchenny, niewielką jadalnię oraz przestronny salon. Pokój dzienny jest wizytówką domu oraz miejscem do relaksu po całym dniu, dlatego warto go dopracować w najmniejszych szczegółach. Najważniejsze w salonie są meble wypoczynkowe, które w tej stylizacji powinny cechować się stonowaną kolorystyką oraz wygodą i oryginalnością. Są to zazwyczaj duże kanapy lub narożniki, które zajmują centralną część pokoju dziennego. Obecnie meble takie stawia się na środku pomieszczenia, aby z każdej strony był do nich swobodny dostęp. Dziś odchodzi się już od opcji z dwoma fotelami, przy sofie ustawia się jeden komfortowy fotel oraz pasującego do niego dużego pufa, który może także służyć jako stolik kawowy. Jednak styl loft stawia na prostotę i warto jest, aby ława do salonu zrobiona była z drewna lub posiadała przeszklony blat.

Do zestawu mebli wypoczynkowych warto dobrać ciekawe metalowe półki na ścianę oraz witrynę z postarzanym szkłem. Styl loft nie może się obyć bez designerskich dodatków. Są nimi oświetlenie, które mogą także stanowić mosiężne lampy stojące lub wiszące. Dodatkiem, który nada klimatu naszemu pomieszczeniu może być także zegar vintage, zawieszony na ścianie lub umieszczony na komodzie lub kominku, jeśli taki posiadamy