Niedrogie radio samochodowe

Do jazdy na naszym lokalnym offroadzie nie potrzebowaliśmy ani nawigacji, ani też krótkofalówek, bo teren znaliśmy jak własną kieszeń. Nigdy też nie myśleliśmy, że taki sprzęt może być nam kiedykolwiek potrzebny, zwłaszcza że nie wybieraliśmy się zbyt często na jazdy po obcym terenie. Musieliśmy ten pogląd bardzo szybko zmienić, gdy po jednym z większych pokazów w okolicy, zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźniony team na imprezę organizowaną na ich terenie.

Tanie cb radia do terenówek

niedrogie cb radioSzybko okazało się że jazda na nieznanym terenie jest trudniejsza niż ciągłe powtarzanie własnej trasy, a nieznajomość drogi spowodowała że zgubiliśmy się w trasie więcej niż raz. Co gorsza, nie zawsze mogliśmy polegać na telefonach, bo w wielu miejscach zwyczajnie nie było zasięgu i zmuszeni byliśmy do szukania drogi powrotnej na własną rękę. Dlatego też, idąc za radą kolegów z innych drużyn, zaopatrzyliśmy się w niedrogie cb radio do każdego samochodu, by można było łatwo uniknąć problemów z odnalezieniem drogi powrotnej w nieznanym terenie. Mimo iż wybrane przez nas radia nie były szczególnie zaawansowane i należały do modeli przeznaczonych raczej dla osób nieobeznanych z takimi urządzeniami, musieliśmy przyznać że jednak sprawują się świetnie i po prostu robią swoją robotę. Montaż był bezproblemowy, bo radio dało się zainstalować w samochodzie podobnie jak zwykłe radio czy odtwarzacz mp3, gdyż idealnie pasowało do slotu na takie urządzenia. Nawet w miejscach gdzie nie było zasięgu sieci komórkowej, porozumiewanie się za pomocą takiego radia było szybkie i bezproblemowe, a dokupienie zwykłej anteny wystarczyło, by rozwiązać ewentualne problemy z zasięgiem i zwiększyć odległość, na jaką można było się komunikować z kolegami. Co więcej, okazało się że nowe radia są przydatne nie tylko podczas jazdy na offroadzie, ale też w trakcie dojazdu na miejsce, bo zdarzało się dość często iż nawigacje w samochodach nie miały odpowiednio nowych map, i musieliśmy prosić kolegów kierowców o pomoc.

Jedynie jazda w mieście czasem bywała problematyczna, bo sygnał radia często był zakłócany przez inne urządzenia, lub też komunikacja nie była możliwa, gdyż radio wyłapywało wiele innych sygnałów, choć zdaniem kolegów kierowców, można było łatwo pozbyć się tego problemu za pomocą lepszej anteny ze wzmacniaczem i filtrem sygnału, choć do tej pory nie była ona aż tak potrzebna, jednak nie jest wykluczone, iż w którymś momencie wyposażymy radia w taki dodatek, jeśli będziemy częściej jeździć terenówkami po mieście.