Najpopularniejsze domy na świecie

Obecnie prowadzi się rankingi najlepszych domów, najbardziej nawiedzonych domów, tych najstarszych ale także tych najbardziej popularnych. Czemu zawdzięczają oni to imię i w jaki sposób uzyskać to miano? Otóż warunków trzeba spełnić wiele. Obecne najpopularniejsze domy na świecie zyskały sławę z różnych powodów. Czasem jest to zewnętrzny wygląd, czasem nietypowe cechy wewnętrzne, a czasem pełniona przez dany dom funkcja. Więcej o najsławniejszych domach poniżej.

Kilka najpopularniejszych domów na świecie

domy bielawaPrzemierzając świat w poszukiwaniu najbardziej oryginalnych domów, apartamentów, rezydencji, zatrzymalibyśmy się z pewnością setki razy. Na tym świecie nie brakuje ludzi z oryginalnymi pomysłami, którzy postanowili, że miejsce, w którym zamieszkają, będzie nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju. Na szczęście tego rodzaju rankingi już istnieją. Gdybyśmy zapytali pierwszą osobę z brzegu o najpopularniejszy dom, który przychodzi im na myśl, byłby to z pewnością w wielu przypadkach oczywiście Biały Dom. Czyli rezydencja prezydenta Stanów Zjednoczonych znajdująca się w Waszyngtonie. Budynek ten jest wielki i majestatyczny, a na dodatek przepiękny. Niemniej znanym i rozpoznawalnym domem na świecie, przynajmniej przez Amerykanów, jest dom Sary Winchester. A znany jest on głównie z tego, że uchodzi on za najbardziej nawiedzony dom na świecie. Historia jego powstania jest nietypowa, tak samo jak nietypowy jest sam dom. To olbrzymia posesja, w której znajduje się ogrom pomieszczeń, mnóstwo tajemnych przejść, schodów prowadzących donikąd i wiele innych niespodzianek czekających na zwiedzających. Historia powstania domu stała się również  inspiracją do nagrania filmu-horroru na podstawie mających miejsce w domu wydarzeń. Dla fanów nietypowych dróg turystycznych to miejsce obowiązkowe. Jeśli interesują nas nietypowe domy Bielawa to dobre miejsce na rozpoczęcie swoich poszukiwań. Znajdziemy tam oryginalne domy na sprzedaż lub wynajem, które z pewnością możemy zaliczyć do grona ekstrawaganckich.

Świat ten nie kryje niespodzianek i wyjątkowych miejsc. Domy nie są w tym przypadku wyjątkiem. Jeśli chodzi o inne nietypowe rezydencje, które cieszą się największą popularnością, możemy wskazać wśród nich między innymi dom Kevina. To oczywiście dom, który oglądamy co rok w jednym z najpopularniejszych filmów świątecznych. Dziś cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Innymi przykładami mogą być również: dom na stromym klifie należący do włoskiego pisarza czy wiele posiadłości należących do gwiazd.