Najlepszy odkurzacz do warsztatu

W każdym warsztacie samochodowym występują bardzo specyficzne zabrudzenia. Oprócz pyłu i kurzu, bardzo często na podłodze można znaleźć metalowe opiłki lub kawałki drewna. W takich miejscach, w których często używane są smary, należy dbać o to, aby odpowiednio wysprzątać pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy, to wszystkie zanieczyszczenia staną się tłuste i przylgną do podłogi i będzie bardzo trudno je usunąć. Warto więc zadbać o to, aby w naszym warsztacie znalazł się bardzo praktyczny odkurzacz.

Przyjemne i szybkie sprzątanie warsztatu

odkurzacz festool do warsztatuW każdym warsztacie jest dodatkowo bardzo wiele powierzchni trudno dostępnych. Wszelkie pułki, podnośniki i inny osprzęt sprawia, że brud ma się gdzie gromadzić. Wszystkie te miejsca są bardzo trudne w utrzymaniu czystości. Zwykły odkurzacz może sobie nie poradzić ze sprzątaniem powierzchni technicznych. Warto więc skorzystać z nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez producentów. Odkurzacze przemysłowe nie muszą być bardzo drogie. Są za to znacznie bardziej trwałe i świetnie są przystosowane do nawet trudnych zabrudzeń. Odkurzacz Festool do warsztatu jest warty uwagi. Najważniejsze jest to, że silnik w nim umieszczony wytwarza bardzo dużą siłę ssącą. Niestraszne więc staną się nawet cięższe zabrudzenia lub zagubione pod regałami śrubki i nakrętki. Dodatkowym atutem takiej mocy jest to, że cząstki nie zdążą unieść się i zanieczyścić powietrza, ponieważ nawet ze znacznej odległości zostaną skutecznie wciągnięte ro rury, Przewód odkurzacza do warsztatu również nie jest klasyczny. Wykorzystano bowiem wąż hydrauliczny, gładki. Dzięki specjalnemu, wytrzymałemu tworzywu, z którego jest wykonany, jest bardzo wytrzymały. Jest bardzo trudno go złamać lub przeciąć, więc bardzo długo będziemy cieszyć się sprawnym sprzętem. Warsztaty zwykle nie stanowią małej powierzchni, więc długość rury jest zbyt krótka, aby wysprzątać całą podłogę. Nie musimy się martwić o to, że nadwyrężymy swoje plecy podczas przenoszenia urządzenia. Jest ono bardzo lekkie i wyposażone w specjalne kółka skrętne z przodu i tylne stałe.

Ze względu na lekkość takiego odkurzacza, bardzo łatwo go przetransportować lub przenieść. Dodatkowym ułatwieniem jest to, że w obudowie producent przewidział specjalne miejsce, w której możemy schować wcześniej zwinięty przewód. Dzięki temu w czasie, w którym nie będziemy używali sprzętu, będzie on zajmował mało miejsca. Zbiornik na odpady w takim urządzeniu ma dużą pojemność, więc nie będziemy mogli cieszyć się długotrwałą, nieprzerwaną pracą.