Nadzwyczajna oferta saun fińskich w Krakowie

Zabiegi w saunie fińskiej mają swoje korzenie w skrajach skandynawskich. W fińskich domach bardzo popularne są małe pomieszczenia, specjalnie przygotowane, aby móc korzystać z kąpieli saunowych. Sauna fińska nazywana również suchą sauną, wyróżnia się najwyższą temperaturą z wszystkich dostępnych saun, a jej temperatura wynosi od 60 do 110 stopni Celsjusza. Dzięki niskiej wilgotności przebywanie i zabiegi w saunach są bardzo przyjemne i mają bardzo dobry wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka.

Rodzaje saun w Krakowie

nadzwyczajna sauna fińska - KrakówWiele hoteli, salonów spa oraz łaźni oferuję specjalne zabiegi saunowe w wielu miejscach w Polsce. W Małopolsce jest wiele salonów Spa i Wellness, które specjalizują się w specjalnych rytuałach saunowych. Tradycyjna i nadzwyczajna sauna fińska – Kraków z bogatą bazą SPA oferuje jej zdrowotne korzyści w wielu hotelach, gabinetach oraz ośrodkach zdrowotnych. Zabiegi w saunie fińskiej najlepiej stosować kilka razy w tygodniu. Systematyczność rytuałów wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka, na kondycję oraz samopoczucie. Do sauny fińskiej wchodzi się nago, bez dodatkowych ubrań i bielizny, tak aby ciało mogło dobrze przyjąć ciepło i odpowiednio się wypocić. Cała sauna wyłożona jest przyjemnym dla ciała drewnem, często cedrowym, znajdują się w niej ławeczki, na których należy się położyć bądź usiąść, tak aby można było się zrelaksować i dać wypocząć ciału. Po zabiegu, który trwa kilkanaście minut, należy schłodzić ciało pod strumieniem zimnej wody lub wchodząc do zimnego jeziora bądź rzeki. Finowie najczęściej wybiegają na śnieg lub korzystają z akwenów wodnych. Naprzemienne działanie ciepłej i zimnej temperatury ma bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka, hartuje ciało, a także poprawia odporność. Będąc w saunie należy się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć. Do zabiegu są pewne przeciwwskazania, dlatego warto skonsultować możliwość korzystania z sauny na wcześniejszych spotkaniach z profesjonalną obsługą. Wiele miejsc w Krakowie i okolicy prowadzi specjalne wieczory saunowe dla par. Podczas tych zabiegów dodatkowo korzysta się z usług masażu oraz aromaterapii. Sauna fińska to świetny sposób na poprawienie stanu skóry i cery, a także samopoczucia.

Sauna łagodzi napięcia mięśni, reguluje procesy przemiany materii, łagodzi napięcie psychiczne i bardzo często pomaga w stanach przed depresyjnych. Sesje saunowe organizowane w wielu łaźniach cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje korzystne działanie na organizm. To co jest tradycją Finów, w bardzo płynny sposób przeniknęło do do naszej kultury i sposobu spędzania wolnego czasu. Zbawienny wpływ na samopoczucie oraz relaksacyjne działanie ma wielu zwolenników i staje się coraz bardziej popularną formą dbania o zdrowie i ciało w tak niekonwencjonalny sposób.