Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Dezynfekcja ozonem jest jedną ze skuteczniejszych metod dezynfekcji, usuwającą nieprzyjemne zapachy, wirusy i grzyby, ale jest też niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka. Specjalistyczne firmy wykonujące dezynfekcję ozonem powinny posiadać niezbędne certyfikaty szkoleniowe potwierdzające ich wiedzę na temat dezynfekcji ozonem.

Korzyści usług ozonowania pomieszczeń 

wykonywanie ozonowania toruńSpecjalista powinien wiedzieć, jak powinno przebiegać skuteczne wykonywanie ozonowania Toruń to miasto, gdzie działa wiele firm, które świadczą profesjonalne ozonowanie. Ozonowanie mieszkań i domów odbywa się przy użyciu generatora ozonu. Jest to urządzenie, które wytwarza gaz z powietrza poprzez zassanie powietrza i poddanie go wyładowaniom koronowym. Ozon może być również wytwarzany za pomocą światła ultrafioletowego. W tym przypadku wymagane są specjalne lampy. Obie te metody są proste i ekonomiczne, ponieważ zużywają jedynie energię elektryczną. Ozon jest substancją naturalną i rozkłada się na tlen i nieszkodliwe pozostałości utleniania w ciągu kilkudziesięciu minut. Dlatego po ozonowaniu nie powstają żadne gazy ani plamy, a sam zabieg ma niewielki lub żaden wpływ na wyposażenie wnętrz, pod warunkiem, że jest przeprowadzany przez specjalistę. Ozonowanie można zatem przeprowadzać kilka razy w miesiącu, w zależności od sytuacji. Ozonowanie stosowane do usuwania nieprzyjemnych zapachów może trwać dłużej niż dezynfekcja. Wynika to z faktu, że pomieszczenie jest praktycznie poddawane działaniu ozonu do momentu usunięcia zapachu. Niektóre zapachy, takie jak dym papierosowy, są łatwe do zneutralizowania i można je szybko wyeliminować. Jednak usuwanie zapachów substancji, które przeniknęły do podłóg i ścian, jest na ogół znacznie trudniejsze. Dlatego głównym celem neutralizacji zapachów za pomocą ozonowania jest usunięcie źródła zapachu. Co więcej, ozonowanie usuwa zapachy charakterystyczne dla farb i lakierów, dzięki czemu idealnie nadaje się do pomieszczeń po remoncie. Poza tym, jest również wolne od nieprzyjemnych zapachów, patogenów, wirusów, szkodliwych mikroorganizmów, grzybów, a nawet owadów (pluskiew, much, meszek itp.). Generatory ozonu pomagają również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów zwierząt domowych, dymu papierosowego i stęchlizny. Ozon w odpowiednim stężeniu zabija również owady, takie jak mrówki i pchły. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta.

Należy zauważyć, że bardzo ważne jest, aby pomieszczenie było odpowiednio uszczelnione. W ozonowanych pomieszczeniach należy również zamknąć okna. Ponadto nie wolno zapominać o usunięciu z mieszkania wszystkich substancji wrażliwych na działanie ozonu. Generatory ozonu nie powinny być stosowane w środowiskach, w których występują gazy łatwopalne lub materiały wybuchowe.