Mydło – sposób na czystą cerę

Pielęgnacja skóry twarzy dla niektórych może być wyjątkowo skomplikowana. Wiele osób decyduje się na kupno gotowych kosmetyków, które tak naprawdę najczęściej nie mają nam zbyt wiele do zaoferowania. Tak naprawdę domowej roboty kosmetyki mogą okazać się znacznie lepszą opcją, dzięki której pozbędziemy się skórnych problemów.

Zalety mydła potasowego

potasowe naturalne mydło do twarzyW ostatnim czasie pojawiły się głosy, mówiące o tym, że mycie twarzy mydłem znowu stało się bezpieczne. A przecież nie tak dawno mydło uznawane było za produkt, który zatyka pory i wysusza naszą skórę. Okazuje się, że potasowe naturalne mydło do twarzy sprawdzi się znacznie lepiej niż różnego rodzaju żele do pielęgnacji cery. Mydło potasowe oczywiście możemy również kupić, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie samodzielne jego wykonanie. Chyba każdy z nas zna mydło o nazwie „Biały Jeleń”, który przez pewien okres był właśnie mydłem potasowym. Obecnie niestety zmienił się jego skład i aktualnie jest zwykłym mydłem sodowym, których na sklepowych półkach pełno. Wykonanie własnego mydła potasowego nie będzie trudne. Jednak pewne jest to, że nie każdy z nas będzie miał po prostu czas na to, aby je wykonać. Nie każdy lubi się także bawić w chemika, ponieważ można również nie mieć ku temu warunków. Oczywiście możemy poszukać naturalnego mydła potasowego w drogeriach. Dokładnie jednak sprawdźmy skład i upewnijmy się, czy rzeczywiście jest to mydło potasowe, czy nie sodowe. Mydło potasowe doskonale oczyści naszą skórę i sprawi, że będzie idealnie wypielęgnowana. Mimo wszystko po takim zabiegu potrzebne będzie dokładne nawilżenie skóry, ponieważ może ono być nieco przesuszone. Wobec tego niektórzy zalecają, aby unikać używania mydła do twarzy w momencie, gdy nasza skóra jest sucha. Alergicy również powinni uważać – nawet jeśli jest to w pełni naturalny produkt, ponieważ mimo wszystko skóra może być po nim dodatkowo podrażniona i zaczerwieniona. Tak naprawdę zakup mydła to wydatek rzędu maksymalnie kilku złotych. Jedna kostka, czy jedna buteleczka wystarczy nam na naprawdę długi okres. Pamiętajmy, że mydło z reguły jest łagodne w działaniu, a więc nie powinno wyrządzić krzywdy.

Większość osób decyduje się na zakup całych linii pielęgnacyjnych do twarzy, które mogą kosztować naprawdę sporo. Ostatecznie okazuje się, że nie do końca cą one dla naszej cery dobre. Całe szczęście możemy zdecydować się na zakup mydła, które z pewnością sprawdzi się doskonale – pod warunkiem, że nasza skóra nie jest wyjątkowo sucha lub skłonna do alergii.