Łóżka regulowane elektrycznie

 

Osoby chore lub przechodzące etap rehabilitacji potrzebują przede wszystkim odpowiednich warunków, żeby poczuć się lepiej. Na takie odpowiedni warunki składają się właściwa opieka oraz dostosowany do pacjenta sprzęt, stała opieka lekarska, a także w miarę możliwości spokój oraz cisza. Jednymi z najbardziej ważnych czynników odzyskania zdrowia jest opieka lekarska oraz sprzęt, a dzięki specjalistycznym sklepom taki sprzęt może się znaleźć też w domu.

Ortopedyczny sprzęt domowy

łóżko ortopedyczne z regulacjąWiele osób po wypisaniu ze szpitala musi nadal kontynuować leczenie. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, a także ludzi, którzy przechodzą rehabilitację po wypadku. Takie osoby potrzebują w domu opieki oraz sprzętu. Jeśli zajmujemy się osobą chorą w domu, przyda nam się łóżko ortopedyczne z regulacją, które pozwoli na lepszą opiekę oraz zwiększenie komfortu pacjenta. Osobom chorym, długo leżącym w łóżku często dłuży się czas, często odczuwają dokuczliwy ból, a poza tym na zwykłym łóżku może być im niewygodnie. Wszystkie te czynniki jeszcze bardziej pogłębiają dyskomfort psychiczny, więc tym bardziej należy stworzyć odpowiednie warunki leczenia. Poza troskliwą i dobrą opieką warto zainwestować właśnie w taki łóżko, które zapewni maksymalną możliwą wygodę. Przede wszystkim za pomocą pilota można płynnie zmienić ustawienie łóżka, nawet do pozycji siedzącej. Może to zrobić sam pacjent minimalnie się wysilając, a zmiana pozycji może mu przynieść sporą ulgę albo po prostu ułatwić przyjmowanie posiłków. Zazwyczaj takie łóżka składają się z  kilku segmentów, co pozwala przyjąć różne pozycje. Ponadto przy łóżkach zamontowane są barierki, które nie tylko dbają o bezpieczeństwo, bo zapobiegają wypadnięciu, ale również pomagają utrzymać równowagę przy siadaniu czy wstawaniu. Częsta zmiana pozycji zapobiega również powstawaniu odleżyn i warto zakupić również dodatkowo skonstruowany materac, który zapobiega ich powstawanie. Takie ułatwienie procesu rehabilitacji czy rekonwalescencji jest niezwykle istotne dla osoby chorej.

Warto zadbać o jak największy komfort osoby chorej, co wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale i również na lepsze samopoczucie, które ma niezbędny wpływ na organizm podczas rekonwalescencji. Z pewnością przydatnym sprzętem w tym czasie jest łóżko ortopedyczne, które jest dostosowane do potrzeb osób chorych. Takie łóżko posiada m.in. niezbędną regulację za pomocą elektrycznego pilota, barierki czy wysięgnik, a często także stolik do posiłków, więc znacząco wpływa na poprawę komfortu pacjenta.