Leczniczy i aromatyczny susz z konopi

Produkty konopne stanowią bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i związków kannabinoidowych. Coraz częściej doceniane są przez środowisko lekarskie i traktowane na równi z tradycyjnymi środkami farmakologicznymi. Terapie preparatami konopnymi wykorzystywane są w leczeniu chorób o podłożu psychicznym, neurologicznym i autoimmunologicznym. Znajdują również zastosowanie w terapiach chorób przewlekłych i cywilizacyjnych.

Walory smakowe i zapachowe suszu konopnego

aromatyczny susz konopnyDo najbardziej popularnych zaliczane są olejki konopne, surowe pasty i suszona postać kwiatostanów konopi. Wszystkie produkty konopne otrzymywane są z ekologicznych roślin pochodzących z legalnych upraw na terenie południowej Polski. Olejki i pasty stosowane są w preparatach kosmetycznych i farmakologicznych lub są bezpośrednio spożywane jako suplementy diety. Susz natomiast służy do aromaterapii i waporyzacji. Walory smakowe i zapachowe zawdzięcza licznym sterolom. Leczniczy i aromatyczny susz konopny poddany procesowi palenia poprzez drogi oddechowe dostarcza organizmowi związki kannabinoidowe. Receptory znajdujące się we wszystkich komórkach organizmu wychwytują kannabidiol, który intensywnie oddziałuje na procesy metaboliczne i regeneracyjne na poziomie komórkowym. Uzupełniane są braki w układzie endokannabidoidowym i przywrócone prawidłowe procesy w tkankach. Kannabidiol działa na ośrodkowy układ nerwowy, przyspieszając regenerację neuronów i poprawę działania przekaźników. Hamuje procesy neurodegeneracyjne wywołane czynnikami chorobotwórczymi. Susz pomaga w chorobach takich jak, stwardnienie rozsiane czy układowe boczne. Działa uspokajająco i relaksująco. Przywraca dobry nastrój i wycisza objawy choroby. Pomaga w depresjach, stanach lękowych i normalizuje procesy snu. Stosowany jest także w przypadku epilepsji lekoopornej. Jego wszechstronne działanie wykorzystywane jest również w terapiach onkologicznych. Kannabidiol działa na komórki nowotworowe blokując ich rozwój i namnażanie, a także uspokaja i łagodzi uboczne efekty chemioterapii.

Susz stosowany razem z leczniczą marihuaną znacznie intensywniej działa na organizm zaatakowany przez nowotwór. Wieloletnie badania udowodniły jego lecznicze działanie. Legalny susz można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych z produktami konopnymi. Sklepy posiadają w sprzedaży różne odmiany, które różnią się aromatem i stężeniem aktywnych składników. Najlepsze efekty przynosi używanie waporyzatora. Należy pamiętać, że związki CBD w organizmie utrzymują się do 6 godzin i w tym czasie wpływają na procesy w organizmie, dlatego ważne jest systematyczne przyjmowanie preparatu.