Laserowe zamykanie naczynek w Łodzi

Używanie laserów i innych urządzeń do tej pory było możliwe tylko i wyłącznie w gabinetach lekarskich lub klinikach medycyny estetycznej. Na chwilę obecną w wielu gabinetach kosmetycznych możliwe jest skorzystanie z usług z wykorzystaniem wielofunkcyjnych urządzeń wykorzystujących wiązkę światła lub ultradźwięków. Wszechstronne działanie laserów pomaga w leczeniu wielu problemów skórnych wynikających z czynników środowiskowych oraz problemów dermatologicznych. Wśród nich są także zmiany naczyniowe występujące na skórze.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem laserów

zamykanie naczynek w łodziLaserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem, który pozwala na zamknięcie rozszerzonego naczynia krwionośnego za pomocą wiązki światła. Skóra powinna być odpowiednio przygotowana i oczyszczona, a osoba wykonująca zabieg powinna odpowiednio konfigurować urządzenie i wprowadzić parametry dotyczące stanu skóry, obszaru poddawanego zabiegowi i innych czynników, celem dobrania odpowiedniej wiązki światła. Zabiegi wykonywane są w wielu gabinetach przez dermatologów i kosmetologów. Skuteczne i bezbolesne zamykanie naczynek w Łodzi jest w bardzo atrakcyjnych cenach. Laser działa bezpośrednio na naczynie krwionośne, które pod wpływem podgrzania zamykają się na stałe i przestają być widoczne przez skórę. Aby zabieg przyniósł pożądane efekty, należy go powtórzyć kilkakrotnie w odstępach kilku miesięcy. Zabieg można wykonać na każdą część ciała, na której w wyniku wielu czynników środowiskowych, a także nadmiernej ekspozycji na słońce pojawiają się czerwone pajączki pod skórą. Bardzo często skóra jest podatna i mała odporna na czynniki zewnętrzne i różnicę temperatur, dlatego, zwłaszcza na twarzy, pojawiają się popękane czerwone naczynka tworzące często duże skupiska. Ze względów estetycznych usuwane są, aby skóra miała jednolitą barwę. Należy pamiętać, że po zabiegu należy w odpowiedni sposób zadbać o obszar poddany zamykaniu naczynek, stosując delikatne kosmetyki. Należy także unikać nadmiernego wysiłku, promieniowania UV i nagłych zmian temperatury. Rzadko po zabiegu dochodzi do powikłań i pojawienia się delikatnych ran i strupów na powierzchni skóry, a u osób z ciemniejszą karnacją może dojść do zmian pigmentacyjnych skóry.

Endermologia jest zupełnie bezpieczna, jednak powinna być wykonywana w rekomendowanym salonie, a osoba obsługująca aparaturę odpowiednio przeszkolona. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a w przypadku wystąpienia powikłań należy stosować maści i leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, celem uniknięcia stanów zapalnych i powstania blizn. U osób, które posiadają zmiany od urodzenia najlepiej sprawdzają się laserowe metody leczenia. Zmiany usuwane są na stałe, należy jednak pamiętać, że niektóre cery mają tendencję do tworzenia się zmian naczyniowych i dlatego powinno się zastosować odpowiednią profilaktykę.