Las zamknięty w słoiku

Jedną z największych radości, jaka spotkała mnie w związku z przeprowadzką do domu jednorodzinnego, było posiadanie własnego ogrodu. Uwielbiam zieleń i wśród niej naprawdę odpoczywam od codziennych wyzwań. Co prawda nie mam wykształcenia ogrodniczego, a do zaprojektowania ogrodów zatrudniliśmy profesjonalistów, jednak lubię zajmować się ogrodem na własną rękę, wedle swojej wiedzy i umiejętności. Zimą, kiedy w ogrodzie nie ma za bardzo co robić, eksperymentuje z roślinami w domu. Rośliny we wnętrzach są bowiem bardzo ważne. 

Dekoracyjny słoik z roślinami w salonie

własny las w słoiku - cenaFaktem jest, że zieleń bardzo pozytywnie wpływa na człowieka. Żywe kwiaty w mieszkaniu nie tylko oczyszczają powietrze, ale też dbają o nasze samopoczucie. Ja jestem wielką fanką roślin i zdobywam o nich wiedzę na własną rękę. Latem i wiosną w wolnych chwilach praktycznie nie wychodzę z ogrodu, a zimą szukam sposobów na to, jak zwiększyć ilość roślin we wnętrzach mojego domu. Jakiś czas temu odkryłam niesamowity sposób na tworzenie kompozycji roślinnych w szkle. Zapragnęłam więc mieć taki własny las w słoiku – cena, zaś, okazała się naprawdę niewielka za średniej wielkości kompozycję. Kupiłam jeden taki las i stwierdziłam, że jestem w stanie stworzyć coś podobnego sama. Teraz mam kilkanaście takich słoików i każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Często robię takie lasy w słoikach na prezent dla moich najbliższych. Wszyscy są zachwyceni. Na początku myślałam, że dbanie o taki słoik będzie trudnym zadaniem. Okazuje się, jednak, że pielęgnacja roślin w słoiku jest o wiele łatwiejsza, niż tych w doniczkach. Rośliny w szklanym pojemniku tworzą bowiem swój własny mikroklimat. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby regularnie żeby pilnować odpowiedniej wilgotności. co jakiś czas podlewając rośliny wodą. W słoiku możemy w prosty sposób hodować najbardziej egzotyczne rośliny, które w naturalnym środowisku rosną w lasach tropikalnych. Oczywiście będą one miniaturkami, ale bardzo atrakcyjnymi. Słoiki z roślinami są doskonałą dekoracją w salonach, ale też w sypialniach. 

Wcale nie musimy posiadać zimowego ogrodu, żeby wprowadzić do wnętrz naszych domów dużo zieleni. I zieleń ta wcale nie musi oznaczać tylko i wyłącznie kwiatów w doniczkach. Pięknie prezentują się, na przykład, mini lasy w słoikach, które w ostatnich latach mocno zyskują na popularność. Ja nauczyłam się własnoręcznie wykonywać tego typu ozdoby i często daje je w prezencie bliskim i osobom. Sama mam w domu kilkanaście słoików z roślinną kompozycją w środku.