Kupujemy niedrogie nawozy wapniowe

Wszystkie nawozy wapienne mają na celu odkwaszenie gleby. Rośliny uprawne potrzebują bowiem do swego wzrostu neutralnego pH gleby, dzięki któremu mogą się dobrze rozwijać. Dobre wapniowe nawozy można stosować raz na dwa lub trzy lata. Dotyczy to głównie nawozów granulowanych stopniowo wchłanianych przez glebę. Nadto, dodają one plonom uprawnym większej żyzności i są wytwarzane na bazie naturalnych składników, które są bezpieczne zarówno dla roślin uprawnych, jak i dla środowiska.

Szukamy skutecznych i tanich nawozów wapniowych

niedrogi nawóz wapniowyCoraz większym problemem, z którym borykają się rolnicy jest zakwaszona gleba. Nie wszyscy mają bowiem pola uprawne, w których dominują żyzne czarnoziemy. By zneutralizować pH gleby rolnicy muszą  stosować różnego rodzaju nawozy wapniowe w różnych postaciach. Mogą być to bowiem nawozy granulowane lub tlenkowe. Te pierwsze są skuteczniejsze, gdyż dłużej rozkładają się w glebie i dodają jej wszystkich substancji odżywczych, które rośliny potrzebują do swojego wzrostu. Jeśli chodzi o takie produkty, jak niedrogi nawóz wapniowy to najczęściej dostaniemy go w różnych hurtowniach ogrodniczych. Producenci nawozów każdego roku wprowadzają na rynek nowe odmiany i mieszanki, które zawierają składniki odżywcze dla naszych rośli, takie jak wapń, czy magnez. Do ich produkcji stosuje się bowiem naturalną skałę wapienną. Dzięki temu mamy pewność, iż nawozy nie są sztuczne i są bezpieczne dla środowiska. Mieszanki w postaci granulatu bardzo często mają szerokie zastosowanie w sadownictwie oraz przy uprawie winogron. Krzewy i drzewka owocowe również potrzebują neutralnego pH gleby, w której rosą i wielu substancji odżywczych, takich jak wapń, czy mieszanki wapnia z magnezem. Każdego roku producenci wypuszczają na rynek ulepszone rodzaje nawozów. Przed ich zakupem i zastosowaniem zawsze powinniśmy dokładnie zapoznać się z etykietą, która zawarta jest na każdym opakowaniu. Wskazuje nam ona bowiem skład nawozu i, co najważniejsze, dawki, które powinny być stosowane do upraw danego rodzaju. Musimy pamiętać, że zbyt duża ilość nawozów wapniowych może niszczyć rośliny.

Nawozy wapienne stosowane są do odkwaszania gleby i neutralizowania jej pH. Tanich nawozów i mieszanek jest wiele i są one wytwarzane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, dzięki czemu do roślin nie przedostają się żadne składniki chemiczne. Wszystkie nawozy są również bezpieczne dla środowiska. Te zaś, które mają postać granulatu idealnie sprawdzają się nie tylko w ogrodnictwie, ale też w sadownictwie i uprawie innych wieloletnich drzewek owocowych oraz winorośli.