Kupiłem kuchnię do samodzielnego montażu

Długo zastanawiałem się nad tym czy wziąć się za wyremontowanie kuchni w swoim mieszkaniu. Z jednej strony wcale nie przeszkadzało mi to, że meble mają już swoje lata. Z drugiej jednak widziałem w sklepach meblowych takie meble, o których można było tylko pomarzyć. Pomarzyć, jeśli nie chce się wziąć za remont we własnym mieszkaniu. Po kilku miesiącach zastanawiania się postanowiłem zmienić wystrój swojej kuchni. Tym bardziej, że spędzam w niej sporo czasu, bo lubię sobie gotować i przyrządzać różne smaczne potrawy.

Zmontowanie mebli kuchennych zajęło mi sporo czasu

profesjonalny montaż kuchni poznańNigdy wcześniej nie zajmowałem się samodzielnie montowaniem mebli w takim pomieszczeniu jak kuchnia. Owszem, kupowałem meble w paczkach, które potem z mozołem musiałem składać i skręcać. Jednak zmontowanie kuchni było wyższą szkołą jazdy. Nie dość, że przysłano mi meble w paczkach do samodzielnego poskładania to jeszcze trzeba było z nich stworzyć całe moduły i dokładnie przymocować je do ścian w kuchni. Stare meble zdemontowałem bardzo szybko, ale wiedziałem, że z nowymi zejdzie mi całkiem sporo. Nawet już byłem bliski poddania się. Pomyślałem, że zatrudnię firmę, która oferuje profesjonalny montaż kuchni Poznań. Potem stwierdziłem, że za taki montaż będę musiał sporo zapłacić. A chciałem zrobić swój remont jak najniższym kosztem. Dlatego właśnie zdecydowałem się na meble w paczkach do samodzielnego montażu. Firma montażowa pewnie zmontowała by je w kilka godzin. Mnie to zajęło równy tydzień. Naprawdę było tego sporo do zrobienia, pomimo, że kupiłem kuchnię na raptem pięć metrów bieżących. Wszystko się jednak udało i dzisiaj moja kuchnia wygląda bardzo ładnie. I tak każdy kto ją widzi to myśli, że była robiona na zamówienie. A w dużych sklepach budowlanych, w których sprzedawane są również meble, można kupić takie gotowe kuchnie za niewielkie pieniądze. Decydując się na kuchnię modułową musimy pamiętać o jednym. Wówczas dopasowujemy kuchnię do mebli a nie odwrotnie. I tak uważam, że swoją pracę wykonałem bardzo profesjonalnie. Jak na pierwszy raz wszystko wygląda całkiem nieźle.

Kiedy kupuje się meble w paczkach to zawsze jest trochę zabawy z ich składaniem. To jest takie zajęcie, które przy kolejnym go wykonywaniu i tak wydaje się jakby było robione po raz pierwszy w życiu. Ja samodzielnie poskładałem sobie meble do kuchni, a oprócz ich poskładania to je nawet samodzielnie zamontowałem. Zajęło mi to całkiem sporo czasu, ale za to odmieniłem oblicze swojej kuchni możliwie jak najniższym kosztem.