Koty brytyjskie idealnymi towarzyszami człowieka

Gdyby zrobić wywiad w społeczeństwie zapewne okazałoby się, że ludzie dzielą się na zwolenników kotów i psów. Każda ze strona ma argumenty za tym, dlaczego ich ulubione zwierzątka domowe są najlepsze. Zauważyłam, że wśród moich znajomych dominują zwolennicy kotów i chociaż  ja do nich nie należałam, to przebywając w ich gronie zmieniałam nastawienie. Teraz sama zastanawiam się nad tym, czy nie przygarnąć do domu kota. Tym bardziej, że dowiedziałam się o istnieniu pewnej przepięknej rasy.

Wyjątkowy kot brytyjski

kocięta brytyjskieOd kiedy pamiętam zawsze wolałam psy od kotów. Uważałam, że są bardziej towarzyskie i bardziej przywiązują się do człowieka i to był mój kluczowy argument. Nadal tak uważam, jednak po drodze zupełnie zmieniłam nastawienie do kotów. Wynika to głównie z tego, że niemal całe grono moich przyjaciół preferuje w właśnie koty i w dodatku je posiadają w domach. Doszło nawet do tego, że na poważnie zaczęłam myśleć o przygarnięciu takiego futrzanego przyjaciela. Początkowo chciałam jakiegoś dachowca, ale niedawno odwiedziłam znajomą i zachwyciłam się pewną wyjątkową rasą. Ma ona w domu od niedługiego czasu dwa kocięta brytyjskie, które urzekły mnie swoją urodą. Jest to rasa wywodząca się od kotów dachowych. Koty brytyjskie mogą być różnego umaszczenia, mi bardzo spodobały się te, które mają koty mojej przyjaciółki, a mianowicie jeden jest jasno szary i wyglądem przypomina kota z reklam, sierść drugiego zaś jest ciemno szara, wpadająca w odcienie niebieskiego. Mimo tego, że widziałam na żywo tylko kocięta, które z reguły mają bardzo miekką sierść, to dowiedziałam się, że u dorosłych kotów jest ona równie przyjemna w dotyku. Koty brytyjskie są idealnymi towarzyszami człowieka, szczególnie dla tych osób, które mieszkają w mieszkaniach. Z charakteru jest to bowiem bardzo ułożona, spokojna a przy tym inteligentna i towarzyska rasa. Na pewno dobrze sprawdzi się w towarzystwie dzieci. Jak o każdego rasowca, również o koty brytyjskie trzeba dbać w specjalny sposób. Jednak nie są one aż tak wymagające, jak inne znane rasowe koty.

Nie spodziewałam się, że moje zamiłowanie do kotów będzie równie silne jak do psów. Tym bardziej, że koty nigdy nie należały do moich ulubionych stworzeń. Okazało się jednak, że moi znajomi skutecznie zarazili mnie miłością do tych futrzanych zwierzątek. I to do tego stopnia, że sama planuje mieć takiego zwierzaka w domu. Ogromnie spodobał mi się na przykład kot brytyjski, który ma wyjątkowy wygląd i charakter. Możliwe, że właśnie takiego sobie nabędę.