Kostka granitowa a domowy ogród

Marzenie wielu z nas to mieć kawałek własnej ziemi, gdzie można stworzyć swoją osobistą przestrzeń podwórkowego relaksu. Nic tak bowiem nie daje wytchnienia jak świeże powietrze, ławka i otaczająca nas zieleń, która od zawsze ma kojące działanie. Z drugiej jednak strony nic bardziej nie męczy oczu niż nie zadbana przestrzeń i brak pomysłu: jak szybko, ładnie i tanio stworzyć piękny ogród.

Kostka granitowa jako podłoże w ogrodzie?

kostka granitowa - producentWłaściwie dobrana zieleń do przydomowego ogrodu to pierwszy ważny element. Warto w tej kwestii skonsultować się z fachowcem, który zaproponuje nam stosowne okazy roślin, takie żeby przy danym naświetleniu i żyzności gleby najlepiej sprawdzały się w naszym ogrodzie. W tym momencie pozwolę  zwrócić sobie uwagę na dwie zielone roślinne opcje tj. mech i paprocie.Brzmi to trochę leśnie, ale uwierzcie, w ogrodzie też może mieć zastosowanie. A efekt z aranżacji z ich udziałem naprawdę jest zadziwiający. Proponuję zobaczyć stylizacje ogrodowe z użyciem mchu czy paproci na blogach, forach internetowych.Ogród oprócz pięknej, soczystej zieleni i barw różnorodnych kwiatów, to także alejki pomiędzy grządkami czy miejsce na ogrodowe meble, grill, punkt centralny relaksu. W takowych strategicznych miejscach podłoże musi być stabilne i sprzyjające komfortowemu chodzeniu, zabawie dzieci czy siedzeniu na rozstawionych w ogrodzie meblach czy huśtawkach.Dobrym rozwiązaniem jest kostka granitowa – producent oferuje ją w kolorach szarości, czerni, rudości czy czerwieni. Można zakupić konkretną ilość potrzebnych m2. Układa się ją relatywnie szybko, przy niedużym wysiłku.Tworzy na powierzchni swoistą mozaikę. Z uwagi na swoją niedużą wielkość nadaje się do wyłożenia również wąskich alejek i małych metrażowo powierzchni. Połączenie wspomnianych trzech kolorów kostek będzie się w kontrastujący sposób, wyraziście komponować z zielenią otoczenia. Technicznie zaś kostka granitowa to wyjątkowo trwały materiał, odporny na duży nacisk i intensywne jej użytkowanie.Często stosowana nawet jako wypełnienie podjazdów garażowych, zajezdni co świadczy o ów wytrzymałości.

Granit to naturalny kamień, który zachwyca swoją prostotą i minimalizmem oraz niezwykłą praktycznością wykorzystania. Poza tym jest nie wymagający w sposobie jego położenia i odporny nie tylko na intensywność użytkowania, ale także na panujące warunki atmosferyczne. Jest mrozoodporny, charakteryzuje się niską ścieralnością  i nie zmienia swojej struktury i kolorytu pod wpływem czynników klimatycznych.