Kilka słów o druku cyfrowym

Możliwość szybkiego, taniego i bezproblemowego drukowania treści i obrazów to coś, co dawniej było niemożliwe. Stare czcionki sprawiały, że druk książek zajmował mnóstwo czasu, choć krócej niż jej ręcznie przepisywanie. Jej kolejne odsłony usprawniały ten proces, ale dopiero wynalezienie drukarki wiele zmieniło. Początkowo stosowało się je głównie w firmach i urzędach, ze względu na duże rozmiary, później przyszła pora na domowe drukarki.

Druk cyfrowy ma wiele zalet

druk cyfrowy w PoznaniuZmieniła się też znacząco technologia. Można obecnie stosować druk offsetowy, sublimacyjny, czy tampondruk. Jednak to druk cyfrowy w Poznaniu jest najbardziej popularny. Dlaczego właśnie ten rodzaj? Przede wszystkim jest on tani. Wydruk kartki papieru A4 to groszowe kwestie. W związku z tym druk cyfrowy jest wykorzystywany przy tworzeniu materiałów reklamowych, takich jak broszury, ulotki, katalogi. Druk trwa chwilę, a dobra drukarka jest w stanie wydrukować setki kartek naraz. Nie trzeba czekać na rozgrzanie maszyny, czy inne jej przygotowanie. Wciska się przycisk ,,drukuj” i gotowe. Również jakościowo druk cyfrowy ma wiele do zaoferowania. Sprawdza się on przy małych wydrukach, jak wizytówki, jak i przy dużych plakatach. Nie ma strat na jakości, a każdy kolor jest dobrze oddany. Do dyspozycji jest cała paleta kolorów, a pliki do druku mogą mieć różne formaty zapisu. Przy droższych rodzajach druku trzeba zawsze każdy projekt dokładnie sprawdzać, wiedzieć jak ma wyglądać, przygotować formę testową. Przy druku cyfrowym nie trzeba się tym martwić, można od razu próbować drukować, bo nawet jak jakaś kartka się zmarnuje to jest to bardzo tania sprawa. Druk cyfrowy sprawdzi się w różnych rozmiarach i gramaturach papieru. Może być stosowany na papierze kredowym, jak również na folii, także samoprzylepnej. Warto zaznaczyć, że druk cyfrowy obejmuje nie tylko wydruki na papierze. Taki druk można zastosować na tkaninach, tapetach, a nawet na meblach. Wszystko zależy od tego jaką maszynę drukująca użyjemy. Druk można zatem wykorzystać do tworzenia oklein witryn sklepowych, dekoracji wnętrz, czy przez osoby tworzące akcesoria domowe.

Podsumowując, druk cyfrowy to wspaniały wynalazek, który ma wiele zalet. Pozwala na bardzo szybkie drukowanie dużej ilości zleceń, jakość jest dobra, a cena niska. Druk może być przydatny w branży reklamowej, wykorzystywany przez firmy, jak i na domowy użytek. Jako że i drukarka i tonery do niej nie kosztują wiele to każdy może ją sobie kupić i używać, zamiast chodzić do drukarni.