Karnisze sterowene pilotem

Coraz większą popularnością na rynku cieszą się elektryczne karnisze. Jest to funkcjonalne i proste rozwiązanie, które podniesie prestiż w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdą. Zastosowanie ich niesie wiele korzyści. Karnisze takie są nowoczesne i energooszczędne przez co nie musimy martwić się o zbyt wysokie koszta ich użytkowania.

Korzyści jakie niosą za sobą sterowane karnisze

karnisz elektrycznyPrzede wszystkim są one szybkie i wygodne w obsłudze. Pozwala na sprawną kontrolę nad nasłonecznieniem i temperaturą wnętrza. Karnisz elektryczny jest wygodnym wyborem, nie musimy bowiem wstawać z kanapy czy też z łózka, aby nim sterować. Zasłonięcie okna przebiega w prosty i płynny sposób z dowolnego miejsca. Niektóre modele posiadają dodatkową funkcję ręcznego sterowania napędem. Wystarczy lekko pociągnąć zasłonę, aby napęd sam kontynuował nasz ruch, aż do momentu, kiedy rozciągnie się ona na całą szerokość karnisza. Oznacza to, że podczas zagubienia pilota nie będziemy musieli się martwić o dalsze korzystanie z nich do momentu jego znalezienia. Ich praca odbywa się zupełnie bezgłośnie, dlatego zasłaniając okno nie obudzimy śpiącej osoby, która znajduje się w pomieszczeniu. Karnisze elektryczne występują w dwóch wersjach. Są jedno lub dwustronne. Wiele firm podchodzi indywidualnie do klienta, przez co może on dopasować ich długość do własnych potrzeb. Montuje się je do sufitu albo do ściany. Montaż nie sprawia większych problemów nawet osobą, które nie są w tym przeszkolone i nie mają doświadczenia w tego typu pracach. Takie karnisze cechują się swoją dużą wytrzymałością. Z powodzeniem znoszą nawet duże ciężary przez co mamy możliwość na wybranie wielu materiałów, których użyjemy na zasłony czy firany. Ich duża odporność na obciążenia daje gwarancje płynnej i bezawaryjnej pracy. Takie nowoczesne podejście do automatyki jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do wnętrz prywatnych, ale również w przypadku hoteli, restauracji, sali bankietowych lub w apartamentach. Oprogramowanie pozwala na jego sterowanie z wielu urządzeń. Możemy wykorzystać w tym celu różne piloty radiowe, smartfony lub tablety. Muszą one jednak spełniać odpowiednie wymagania producenta. Robią one na prawdę duże wrażenie i cieszą oko swoim nowoczesnym wyglądem.

Karnisz, który sterujemy pilotem będzie oryginalnym elementem nie tylko nowoczesnej aranżacji. Jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników. Dużym plusem jest ich energooszczędność i niesamowita wytrzymałość. Cicha praca nie zakłóci spokoju domowników lub gości hotelowych. Wszystkie te cechy sprawiają, że z coraz większą chęcią są montowane w różnych pomieszczeniach.