Jałowe gaziki do pępka

 

W pierwszych dniach życia dziecka pielęgnacja jego skóry jest najważniejsza. Na jego brzuszku niewygojony jest jeszcze kikut pępowiny. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że kikut jest raną o którą trzeba szczególnie dbać, aby nie doszło do poważnych powikłań, a mianowicie zakażenia. Na rynku mamy wiele produktów do pielęgnacji kikuta pępowiny. Najskuteczniejsze są gaziki do pępka, które doskonale i szybko goją ranę.

Stosowanie gazików do pępka

gaziki do pępka wysokochłonneDostępne w dobrych aptekach i na stronach producenta gaziki do pępka wysokochłonne są jałowe dzięki czemu zapewniają całkowite bezpieczeństwo podczas codziennej pielęgnacji. Są nasączone specjalnym preparatem dzięki czemu wykazują działanie wysokochłonne. To działanie wpływa na szybkie gojenie się rany i ułatwia odpadnięcie kikuta pępowiny. Aby gaziki mogły przynieść należy skutek należy stosować je zgodnie z zalecaniami producenta. Do każdego produktu dołączona jest krótka ulotka w której zawarty jest skład produktu oraz zalecenia odnośnie jego stosowania. Gaziki należy stosować z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki. Przed ich wyjęciem z opakowania należy zadbać o należytą higienę rąk. Podczas ich stosowania należy bezwzględnie pamiętać o tym, że część gazika, którą dotykamy kikuta pępowiny nie może dotykać naszych rąk ani innych przedmiotów. Powinna być jałowa, a więc nieskazitelnie czysta, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo naszemu maluszkowi. Wykorzystanie gazików może początkowo sprawiać niewielkie problemy, ale za drugim czy też trzecim razem będziemy już sprawnie manewrować tym produktem, a po niedługim czasie zobaczymy pożądane rezultaty. Mówi się, że kikut powinien odpaść do dwóch tygodni. Przy wykorzystywaniu gazików do jego pielęgnacji ten czas ulega znacznemu skróceniu dzięki czemu gaziki cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców. Ponadto posiadają pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka i są powszechnie dostępnie w dobrych aptekach medycznych oraz na stronach producentów. Kuszą atrakcyjnie niskimi cenami oraz swoją skutecznością działania.

Dawniej do pielęgnacji kikuta pępowiny stosowany fioletowy proszek zwany nadmanganianem potasu. obecnie do pielęgnacji kikuta pępowiny wykorzystuje się specjalistyczne gaziki do pępka, które są nasączonym specjalnym preparatem ułatwiającym gojenie się rany oraz powodującym szybsze odpadnięcie kikuta pępowiny. Dzięki temu powstała rana znacznie szybciej się goi oraz nie ulega groźnym powikłaniom, na przykład zakażeniom. Gaziki idealnie spełniają swoją rolę, a kosztują niewiele.