Jakie prezenty świąteczne dla pracowników są odpowiednie

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy każdego roku. Rok w rok przygotowujemy się do tych kilku dni pełną parą przez kilka tygodni. Zakupy, ozdoby świąteczne, prezenty, planowanie uroczystości. Te jedne święta są obchodzone nie tylko w rodzinach na gruncie prywatnym, ale są także widoczne w firmach. Wysyła się biznesowe kartki z życzeniami, organizuje wigilie służbowe, akcje charytatywne, przyozdabia biuro, jada przedświąteczne lunche. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy na niemal każdej płaszczyźnie społecznej.

Jak wybierać prezenty na święta dla pracowników?

jaki prezent na święta dla pracownikaW firmach przygotowania do świąt są wyjątkowo czasochłonne. Liczba osób, dla których organizowana jest wigilia czy podarunki jest zwykle bardzo duża. Coroczną zagwozdką wielu managerów i asystentów odpowiedzialnych za organizację firmowej Gwiazdki jest to, jaki prezent na święta dla pracownika będzie odpowiedni. Upominek musi bowiem spełniać niejedno kryterium. Przede wszystkim musi być gustowny i wyważony. To musi być coś odpowiedniego, profesjonalnego. Odpadają więc pomysły, którymi możemy wykpić się w domu, jak herbata czy skarpetki. Po drugie prezent i jego koszt musi zwykle zaakceptować nasz przełożony, a często cały kilkuosobowy zarząd. Po trzecie musi być to coś, co możemy dostać identyczne w dużej ilości i na czas. To tylko podstawowe warunki, z którymi rozpoczyna się poszukiwanie takiego potencjalnego prezentu. Są też firmy, które co roku dają swoim pracownikom to samo lub po prostu wypłacają premie pieniężne na konta. Jednak wielu pracodawców oprócz tego chce także podarować coś „od siebie”, żeby budować atmosferę w zespole. Mile widziane wśród pracowników są wszelkiego rodzaju karty podarunkowe, bony czy vouchery. Dają one zwykle jakąś swobodę wyboru. Częste są karty podarunkowe do centrów handlowych lub konkretnych sklepów, na przykład z biżuterią czy sieciowych księgarń. Czasem szefowie stawiają na firmowe gadżety. Pióra z logiem czy kubki termiczne identyfikujące pracownika z firmą. Odbiór upominków zawsze jest bardzo zróżnicowany i zależny od charakteru i stopnia integracji pracownika z firmą.

Prezent na święta dla pracownika jest zwykle coroczną zagwozdką każdej firmy. Niełatwo za każdym razem wymyślić coś oryginalnego, spełniającego wszystkie wymagania szefa i zadowalającego wszystkich pracowników. Rynek jednak daje nam teraz ogromne możliwości. Prezentem może stać się gadżet firmowy, ale także coś bardziej wyjątkowego jak karta podarunkowa czy wyjazd. Taki upominek zawsze jest miłym gestem podczas firmowych wigilii.