Jakie lustro wybrać do sypialni?

Lustro jest jednym z ponadczasowych elementów dekoracji wnętrz. Jest nie tylko użyteczne, ale również pięknie rozświetla i optycznie powiększa wnętrze pomieszczenia. Dlatego ten przedmiot dokładnie sprawdzi się w sypialniach, szczególnie w tych mniejszych. Stąd warto wiedzieć, gdzie i jakie lustro umieścić. 

Idealne lustro do sypialni

lustro wiszące na paskuNajczęściej spotykane w sypialni jest ułożenie lustra nad łóżkiem. Takie lustro można powiesić płasko na ścianie nad zagłówkiem, co może okazać się doskonałą alternatywą obrazu. Innym sposobem jest zawieszenie lustra pod kątem nad wezgłowiem, co pozwala na obserwowanie powierzchni łóżka. Z kolei, lustro wiszące na pasku doskonale nada się na powieszenie go naprzeciwko łóżka, co pozwoli na możliwość przeglądania się w nim w różnorodnych kreacjach i nie tylko. Lustro genialnie prezentuje się w otoczeniu sypialnianych obrazów, co tworzy małą galerię. Na topie luster sypialnianych są przede wszystkim te w stylu midcentury modern, czyli m.in. okrągłe, najlepiej bez ramy lub z bardzo cienką, mosiężną lub wykonaną z drewna teakowego obwódką. Popularne są również lustra w złotej ramie, co idealnie nada się do eleganckich wnętrz i zharmonizuje się z satynową, luksusową pościelą. Innym bardziej innowacyjnym sposobem na zamontowanie tego przedmiotu jest nic innego jak umocowanie go na ścianie. Ze względów technologicznych, utrudnione może być samo przyklejenie szklanej tafli na całej powierzchni sufitu sypialni, co nie zmienia faktu, że nie jest to niemożliwe. Można również sięgnąć po alternatywne produkty, do których należy wysokiej jakości samoprzylepna folia lustrzana czy lustro pleksi. Ciekawie prezentują się także zgrupowane nad łóżkiem plafony świetlne z różnorodną lustrzaną powłoką. Innym, bardziej standardowym sposobem na lustro w sypialni jest po prostu szafa z tym wyposażeniem. Doskonale nada się do małej sypialni, co wpłynie na optyczne powiększenie całego wnętrza. Szafę z dużym lustrem z drzwiczkami lustrzanymi można swobodnie postawić naprzeciwko łóżka, dzięki czemu pokój wyda się bardziej dłuższy i zyska się widok na łóżko. To znacznie urozmaici całe wnętrze pomieszczenia i doda mu wyjątkowego uroku, który będzie można podziwiać codziennie. 

Wybranie lustra do sypialni to nie jest aż tak prosty wybór jak mogłoby się wydawać. Lustro ma bardzo dużo pozytywnych właściwości, dlatego szczególnie w małej sypialni powinno się je postawić w odpowiednim miejscu, aby nie tylko pięknie się prezentowało, ale również żeby mogło optycznie powiększyć całe pomieszczenie.