Jak znaleźć dobrego psychologa?

Nie da się ukryć, że żyjemy dużo bardziej intensywnie niż kiedyś. Część osób poświęca się robieniu kariery, inni żyją zbyt aktywnie, a są też i tacy, którzy zaczynają odczuwać różne lęki związane z tak szybkimi zmianami. Nie ma dwóch takich samych osób i na każdego dana sytuacja może mieć zupełnie inny wpływ. Niektórzy tylko czekają na nowe wyzwania i chętnie je podejmują. Inni nie radzą sobie z problemami dnia codziennego i bardzo często nie mają odpowiedniego wsparcia ze strony najbliższych, którzy nawet nie wiedzą, że dzieje się coś złego.

Co wyróżnia dobrego psychologa?

psychologZ pewnością większość osób mogła zobaczyć w telewizji jakiś amerykański film czy serial, który pokazywał życie ludzi z tak zwanych wyższych sfer. Co mogło nam wydawać się dziwne? Nie to, że poświęcali większość życia na rozwijanie swojego biznesu, a to, że prawie każdy z nich korzystał z pomocy jakiegoś specjalisty. Mógł to być psycholog lub psychoterapeuta. Gdy ktoś miał jakiś problem, nie dzwonił do znajomych, tylko umawiał się na wizytę u specjalisty. Kiedyś nas to dziwiło, bo istniało błędne przeświadczenie o tym, że tylko chorzy muszą korzystać z tego typu pomocy. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób chętnie odwiedza psychologa i obecnie nie w tym już nic dziwnego. Wiele osób ma różnego rodzaju problemy, z którymi sobie nie radzi i nie może znaleźć ani ich przyczyny, ani dobrego rozwiązania. Często też nie ma nikogo wśród najbliższych, komu można by się z tego wszystkiego tak po prostu wyżalić. Rodzina często bagatelizuje nasz zły stan i nie jest w stanie pomóc. Warto odwiedzić dobrego psychologa, który jest osobą nie tylko z ogromnym doświadczeniem, ale także wielką empatią. Taki specjalista nigdy nie będzie nas oceniał. Wysłucha wszystkiego, co mamy do powiedzenia. Ważne jest to, że takie rozmowy zostają tylko i wyłącznie między nami i psychologiem. Możemy mieć pewność, że żadna osoba trzecia się o niczym nie dowie. Takie rozmowy bardzo często sprawiają, że nasze obawy stają się dużo mniejsze i możemy na nie spojrzeć z zupełnie innej perspektywy. Czasem rozwiązania wielu problemów były po prostu dla nas niedostrzegalne.

Jeśli czujemy, że przestaliśmy radzić sobie w życiu, a otaczający nas świat przestał być dla nas łaskawy, nie izolujmy się od niego. Poszukajmy dobrego specjalisty, który wysłucha wszystkich naszych obaw. Wiele rzeczy siedzi jedynie w naszej głowie i samodzielnie nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Rozmowy z psychologiem pozwolą nie tylko wyrzucić z siebie wszystko to, co nas niepokoi, ale także będą szansa na znalezienie dobrego rozwiązania. Zadaniem psychologa nie jest narzucanie nam rozwiązań, ale pokazywanie różnych możliwości. Często takie wsparcie jest niezastąpione i daje same pozytywy.