Jak wyleczyć alkoholizm?

Alkohol etylowy spożywany w nadmiarze prowadzi do wyniszczenia całego organizmu. Uszkodzeniu ulegają narządy wewnętrzne takie jak wątroba, nerki oraz serce. Z całą pewnością nie należy lekceważyć choroby alkoholowej. bywa niezwykle podstępna i prowadzi do utraty kontroli nad życiem. W przypadku ostrych zatruć najpierw trzeba przejść gruntowny detoks alkoholowe, dopiero potem można pomyśleć o dalszym leczeniu.

Alkoholicy mogą liczyć na profesjonalne leczenie

leczenie alkoholizmu w ŁodziAlkoholizm to niewątpliwie podstępna i zarazem postępująca choroba, która znacząco zaburza funkcjonowanie układu nerwowego. Ponadto też nadmierne spożywanie alkoholu daje wiele nieprzyjemnych objawów fizycznych oraz psychicznych. Alkoholizm powoduje negatywne skutki psychologiczne oraz społeczne. Warto podkreślić z całą mocą, że nieleczona choroba alkoholowa może doprowadzić nawet do śmierci chorego. Z tego też powodu ważne jest odpowiednie zdiagnozowanie problemu oraz podjecie długotrwałej terapii. Alkoholik sam nie jest w stanie zaprzestać nadmiernego picia. Leczenie alkoholizmu w Łodzi przebiega w sposób przemyślany. Pacjenci mogą zgłosić się na oddział odwykowy w znanej i renomowanej klinice leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz hazardu. Mogą liczyć na opiekę dobrych specjalistów w dziedzinie leczenia uzależnień. Pacjenci uczestniczą w zajęciach grupowych oraz w terapii indywidualnej. Co istotne, mają urozmaicony czas wolny. Terapeuci uzależnień zgodnie przekonują, że o alkoholizmie mówi się w momencie, gdy dana osoba nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez sięgnięcia po wysokoprocentowy trunek. Warto podkreślić, że regularne picie piwa również potencjalnie może prowadzić do uzależnienia. Głód alkoholowy, który jest jednym z osiowych objawów choroby, charakteryzuje się poczuciem wewnętrznego przymusu. Warto podkreślić, że w początkowej fazie większość alkoholików w ogóle nie przyznaje się do swojego problemu. Bardzo ciężko jest namówić ich na jakąkolwiek formę leczenia. Profesjonalna terapia uzależnień opiera się w dużej mierze na programie Dwunastu Kroków AA. Pacjenci pracują przede wszytkim nad uznaniem własnej bezsilności wobec alkoholu.

Gdy dana osoba traci kontrolę nad swoim zachowaniem oraz swoim życiem to znak, że powinna skorzystać z profesjonalnego leczenia. Niełatwo jednak jest namówić alkoholika do zmiany swojego życia. Tymczasem profesjonalne leczenie może znacząco poprawić jakość i komfort życia. Terapeuci uzależnień oraz lekarze zalecają utrzymanie całkowitej trzeźwości. Alkoholikiem pozostaje się bowiem przez całe życie.