Jak wykorzystać artykuły tapicerskie?

Na co dzień nie zajmuję się ani stolarką, ani produkcją mebli. Charakter mojej pracy jest raczej umysłowy. Pewnie dlatego, jako odskocznię, od czasu do czasu lubię wyciągnąć ze składziku swoje skarby i zrobić coś kreatywnego. Zwykle to drobiazgi, ale przecież bywa i tak, że zachodzi potrzeba odświeżenia lub wymiany mebli w domu albo wymyślenia sporego prezentu dla bliskich z okazji parapetówki czy ślubu. Dlaczego by nie zrobić jakiegoś mebla samemu na nowo?

Wykorzystanie artykułów tapicerskich

artykuły tapicerskieNie uważam się za specjalistkę, daleko mi do tego, niemniej wszelkie prace ręczne zawsze lubiłam i trochę mi tego brakuje. Dlatego gdy jest okazja nie boję się wziąć w dłoń młotka, takera czy nożyczek oraz igły z nicią i stworzenia czegoś nowego z czegoś starego. Artykuły tapicerskie przy odświeżaniu mebli tapicerowanych albo nadawaniu zupełnie nowego wymiaru zwykłym meblom są niezwykle przydatne. Ostatnio musiałam zmierzyć się ze starym, niedużym tapczanikiem z płyty meblowej w pokoju dzieci. Maluchy jak to wulkany energii – trochę go poniszczyły. Fundusze na nowy jakoś nie chciały przyjść same, ale pianka tapicerska, klej i kilka metrów ładnej tkaniny się znalazły. Do tego kilka pinesek by dodać nowego wyrazu mebelkowi i oczywiście igła z mocną nicią tapicerską by stare poduchy stały się nowe. Jedno popołudnie na demolkę i przycięcie nowych pianek i poszycia, drugie popołudnie na przyklejenie gąbek i przymocowanie zszywkami materiału, a trzeciego dnia po obszyciu nowych poduszek i uzupełnieniu całości dekoracyjnymi pineskami mieliśmy nowy mebel. Polecam to uczucie – rewelacyjne. W podobny sposób, domowym sposobem kupując za niewielkie pieniądze trochę materiałów do tapicerowania można odświeżyć krzesła, fotele, tapczany czy ławy. Owszem, trzeba mieć trochę wiedzy i umiejętności, ale jeżeli tylko jest odpowiedni zapał i spora ilość wolnego czasu musi się udać. Super pomysł, jaki ostatnio podpatrzyłam w sieci i też planuję już niedługo zrealizować to zamienienie niezbyt urodziwej drewnianej szafki na buty w wygodną ławeczkę. Muszę kupić grubą piankę by siedziało się wyjątkowo miękko no i zadecydować o kolorystyce, ale plan działania już jest.

Sklepy z artykułami tapicerskimi można spotkać w wielu miastach. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem, warto zamówić potrzebne przedmioty w Internecie. Kiedy do renowacji mebla przystępujemy po raz pierwszy, najlepiej poradzić się sprzedawcy, czy wybrane artykuły będą odpowiednie do prac, jakie przewidujemy. Zapewniam wszystkich, że satysfakcja z siedzenia na odnowionym własnymi rękami według własnego projektu meblu jest niesamowita!