Jak wybrać odpowiedni wąż hydrauliczny dla swojej firmy?

Wąż hydrauliczny z tworzywa jest powszechnym i ważnym elementem w niezliczonych maszynach przemysłowych i mobilnych. Służy jako instalacja wodno-kanalizacyjna, która kieruje płyn hydrauliczny między zbiorniki, pompy, zawory, cylindry i inne elementy hydrauliczne. Ponadto wąż jest zasadniczo prosty w prowadzeniu i instalacji, pochłania wibracje i tłumi hałas. Zespoły węży – wąż ze złączami przymocowanymi do końców – są stosunkowo łatwe do wykonania. A jeśli zostanie to określone właściwie i nie będzie nadmiernie nadużywane, wąż może pracować bezproblemowo przez setki tysięcy cykli ciśnienia.

Co to jest gumowy wąż hydrauliczny?

gumowe przewody hydrauliczneWęże hydrauliczne składają się z rury wewnętrznej, jednej lub więcej warstw zbrojenia i osłony zewnętrznej. Każdy składnik powinien być wybrany z uwzględnieniem zamierzonej aplikacji. Typowe parametry operacyjne i wydajności obejmują rozmiar, temperaturę, rodzaj płynu, zdolność utrzymywania ciśnienia i środowisko, aby wymienić tylko kilka. Rurka wewnętrzna zawiera płyn i zapobiega wyciekaniu na zewnątrz. Rodzaj płynu hydraulicznego ogólnie dyktuje materiał rury. Zwykle jest to kauczuk nitrylowy lub syntetyczny do oleju hydraulicznego na bazie ropy naftowej. Ale alternatywy takie jak Viton lub Teflon są stosowane z syntetycznymi płynami, takimi jak ester fosforanowy. Pokrywa chroni warstwę wzmacniającą. Jednym z czynników przy określaniu materiału pokrycia jest odporność na atak czynników zewnętrznych, takich jak chemikalia, słona woda, para wodna, promieniowanie UV i ozon. Do powszechnych materiałów pokrywających należą między innymi nitryl, neopren i PCW. Gdy gumowe przewody hydrauliczne ocierają się o sąsiednie konstrukcje lub inne węże, tarcie i ścieranie mogą być niepokojące. Wynika to z faktu, że jeśli osłona zużywa się i naraża zbrojenie na atak mechaniczny i chemiczny, wąż często szybko ulega awarii. Wielu producentów oferuje wytrzymałe, odporne na ścieranie pokrowce, aby zapobiec szkodom. Ekstremalne temperatury mogą również wpływać na wybór materiału zarówno rury, jak i osłony (oraz, w mniejszym stopniu, wzmocnienia). Standardowy wąż jest zazwyczaj przystosowany do pracy w zakresie od –40 ° do 212 ° F (–40 ° do 100 ° C).

Ekstremalne zimno sprawia, że guma i elastomery są kruche i podatne na pękanie; ekstremalne ciepło może zmiękczyć i osłabić materiały. Producenci oferują alternatywne materiały, takie jak niskotemperaturowe kauczuki syntetyczne lub PKR do ekstremalnie niskich temperatur i CPE do wyższych temperatur. Gumowy wąż hydrauliczny jest często określany przez rodzaj wzmocnienia: „pleciony” lub „spiralny”. W obu przypadkach warstwy wzmacniające są ciasno owinięte rurą specjalnymi maszynami do nawijania.