Jak wybrać bezpieczny fotelik rowery dla malucha?

Polacy polubili jazdę rowerem, również podczas wakacyjnych i weekendowych wyjazdów. Sprzyja temu coraz lepsza infrastruktura rowerowa oraz atrakcyjne szlaki rowerowe w Polsce. Coraz więcej z nas stawia na atrakcyjny wypoczynek i zwiedzanie kraju z perspektywy jednośladu. Razem z mężem jesteśmy miłośnikami i fanami jazdy rowerze, od dwóch lat jesteśmy tez rodzicami małej Zuzi.

Wybór bezpiecznego fotelika na rower dla Zuzki

bobike fotelik rowerowy wysokiej jakościRazem z mężem uwielbiamy jeździć rowerami. To nasz sposób na ruch na świeżym powietrzu, zwiedzanie okolicy i spędzanie wakacji. Odkąd urodziła się  nasza córeczka jeździmy już trochę mniej. Zuzia ma już ponad dwa latka i postanowiliśmy ją zabierać na wycieczki rowerowe. Fotelik rowerowy jest najbardziej popularnym i jednym z najwygodniejszych rozwiązań zabierania malucha na rower. Postanowiliśmy kupić fotelik na rower, szukaliśmy na rynku najlepszego i najwygodniejszego. Po kilku dniach poszukiwań kupiliśmy bobike fotelik rowerowy wysokiej jakości. Zakup fotelika marki bobik polecili nam kupić inni rodzice, którzy na forum opisali swoje opinie i doświadczenia. Model, który kupiliśmy został wykonany z wysokiej jakości materiałów, a dodatkowo wyposażony w mnóstwo udogodnień. Firma bobike ceni sobie zasadę żeby dziecko było bezpieczne i czuło komfort podczas jazdy. Fotelik  montowany jest na ramie rowerowej, posiada wysokie oparcie zakończone zagłówkiem, na którym umieszczony został odblask. Łatwe w regulacji pasy bezpieczeństwa opierają się na trzypunktowym podparciu, zapinane są wytrzymałą klamrę.- Zamontowanie fotelika na rowerze jest naprawdę bardzo łatwe. Z forum dla rodziców dowiedzieliśmy się też, że marka Bobike produkuje foteliki rowerowe oraz akcesoria, w których każdy rodzic może bez obaw o bezpieczeństwo zabrać swojego malucha na wycieczkę. Firma ta dba o to, by ich produkty nie tylko wyglądały bardzo dobrze i sprawdzały się przy praktycznie każdym rowerze, ale przede wszystkim zapewniały najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bobike tworzy modele montowane na przód i tył roweru, zależnie od wieku dziecka. Naszym zdaniem są idealne, bardzo praktyczne a poza tym ładne i oryginalne.

Zabierając dziecko na wycieczkę rowerową w foteliku to idealny sposób na mile spędzony z nim czas. Maluch ma niezakłócony wgląd w trasę, co pozwala mu śledzić i odkrywać nieznane tereny. Jest to też , moim zdaniem, zwykle tańsze rozwiązanie od modnej przyczepki. Posiada mnóstwo dedykowanych opcji bezpieczeństwa, dzięki czemu możemy być spokojni podczas jazdy.