Jak stworzyć system do podlewania trawnika?

W okresie letnim każda roślina wymaga dużej ilości wody. Dlatego jeśli chcesz zapewnić świetny wygląd swojego trawnika, musisz pomyśleć o dobrym systemie jego nawadniania. Możesz podlewać go ręcznie, jednak myślę, że automatyzacja będzie dla Ciebie dużo wygodniejsza. Zwłaszcza, że można to zrobić dość łatwo, a cena nie jest wygórowana. Jednorazowy zakup wystarcza na wiele lat użytkowania. Musisz zacząć od samodzielnego zaprojektowania odpowiedniego systemu. Przydadzą Ci się rady doświadczonego ogrodnika.

Efektywne podlewanie trawnika w lecie

system podlewania trawnikaCały system musi być oparty o spryskiwacze, które wykonują ruch obrotowy. System podlewania trawnika nie jest trudny do stworzenia, ponieważ wszystkie części możesz śmiało zakupić w sklepie lub Internecie. Zacząć powinieneś od węży ogrodowych. Samodzielnie musisz przeliczyć, ile metrów bieżących węża potrzebujesz. Jego średnica może wynosić dwa centymetry. Tyle wystarczy, aby uzyskać satysfakcjonującą przepustowość całego systemu. Następnym etapem jest zakup spryskiwaczy oraz sprawdzenie ich zasięgu. Kup ich tyle, aby woda objęła cały trawnik. Nie muszą to być spryskiwacze elektryczne. Będą się one poruszać dookoła pod ciśnieniem wody. Jeśli masz już węże oraz spryskiwacze, podepnij cały system do pompy wody w studni lub zaworu z wodą. W przypadku pierwszej opcji musisz zakupić zegar sterujący, który uruchomi pompę o odpowiedniej porze. Mając do dyspozycji zawór wody podłączony do wodociągów musisz kupić jeszcze dodatkowy zawór. który będzie otwierany za pomocą energii elektrycznej. Do niego podepnij dobry zegar sterujący. Bardzo ważną kwestią jest to, kiedy podlewać trawnik. Najlepszą porą byłby ranek, jednak zazwyczaj wtedy na trawie utrzymuje się rosa. Jeśli zauważysz, że mimo późnej godziny nie ma rosy, możesz ustawić zegar na godziny poranne. Optymalną porą jest pora wieczorowa. Nie należy ustawiać zegara na południe i popołudnie, gdyż nie przyniesie to efektu. Słuchając tych rad na pewno zadbasz o dobry wygląd ogrodu.

Zadbany trawnik jest podstawą do tego, by twierdzić, że dany ogród jest piękny. Dbając o trawę sprawiasz, że korzystanie z czasu wolnego na trawniku będzie bardzo odprężające. Alternatywną wersją stworzenia systemu do podlewania takich trawników jest jego zakup. Decydując się na to możesz liczyć na ekipę monterów. Cała praca będzie w ich rękach. System będzie także wydajny, a Ty w dalszym ciągu będziesz sterować zegarem. Myślę, że najlepiej będzie sprawdzić co wychodzi lepiej finansowo – kupno czy samodzielna budowa.