Internetowe kamery obrotowe

Stacja monitorowania obsługiwała przeszło trzydzieści obiektów o różnej wielkości, w większości obiektów przemysłowych, które nie wymagały stałego dozoru, choć obiekty handlowe i publiczne również były przez nas dozorowane. Jako miejsca o dużym ruchu osobowym, wymagały one nieustannego monitorowania i błyskawicznej reakcji w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia niepożądanego, choć niestety zdarzało się często, iż właściciele takowych obiektów sami decydowali o wyposażeniu systemu monitorowania, nie mając w temacie żadnej praktycznej wiedzy.

Nowoczesne kamery do systemu monitorowania internetowego

kamery ip - białystokTakie działanie najczęściej kończyło się niemożliwością wykonywania pracy przez operatorów, gdyż kamery wybierane były głównie ze względu na niską cenę, a najtańsze kamery stacjonarne czy obrotowe nie współpracowały z nowoczesnymi systemami monitorowania internetowego. Zwłaszcza na obiektach o bardzo dużej powierzchni wymagana była wymiana kamer stacjonarnych na nowoczesne, obrotowe kamery ip – Białystok miał przeszło pięć takich obiektów które były objęte ochroną, i na wszystkich należało owe kamery zamontować. Kamery przystosowane do pracy w systemie internetowego monitoringu wizyjnego były bowiem zaprojektowane w taki sposób, by minimalizować ograniczenia jakie owy system narzucał. Miały one więc proporcjonalnie większą responsywność i szybkość działania, często pozwalającą na swobodną pracę operatora nawet na bardzo powolnym łączu, a rozdzielczość nagrywanego obrazu była na bieżąco dopasowywana do szybkości łącza internetowego, za pomocą którego owe kamery były obsługiwane. Najnowocześniejsze kamery pozwalały jednocześnie na bardzo dokładny zapis obrazu, dzięki wbudowanym filtrom, usuwającym na bieżąco zakłócenia spowodowane nagłym intensywnym ruchem kamery czy zbyt dokładnym przybliżeniem.

Z racji możliwości swobodnego obrotu obiektywu takich kamer, ilość urządzeń wymaganych do zapewnienia dostatecznie dużego poziomu pola widzenia na obiektach o dużej powierzchni była o wiele mniejsza, niż w przypadku stosowania zwykłych, stacjonarnych urządzeń nie posiadających możliwości ruchu czy obrotu. Kamery te mogły również zostać ustawione w bardzo wygodnym automatycznym trybie dozoru, dzięki któremu kamera mogła samoczynnie zmieniać położenie po wcześniej zaprogramowanej trasie, co zdecydowanie było przydatne w przypadku dozoru obiektów poza godzinami otwarcia, tudzież w przypadku miejsc o niewielkim natężeniu ruchu, nie wymagających ciągłego dozoru wyznaczonego operatora.