Folie przyjazne środowisku naturalnemu

Współcześnie plastik jest wykorzystywany niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu. Plastikowe opakowania wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, w przemyśle artykułów gospodarstwa domowego, a także przede wszystkim w przemyśle zabawkarskim, gdzie nie tylko opakowania, ale też większa część produktów jest wytwarzana właśnie z tego surowca. Tak duże wykorzystanie plastiku nie jest obojętne dla środowiska.

Nowoczesne maszyny produkcyjne

najlepsza maszyna do produkcji foliiDlatego w mojej firmie, produkującej folie z tworzyw sztucznych, dbamy o najwyższą jakość oraz przestrzegamy wszelkich zasad, dbania o środowisko. A w jaki sposób? Używamy wyłącznie profesjonalnych maszyn do produkcji folii, zakupionych od firm działających na polskim rynku od dziesiątek lat. Mamy do nich zaufanie a także pewność, że dzięki bogatemu doświadczeniu, tworzą maszyny, które pomagają nam dbać o naturalne środowisko. Każda najlepsza maszyna do produkcji folii opiera swoje działanie na wykorzystywaniu granulatu z tworzyw sztucznych, pochodzącego z recyklingu. Jeśli kupujemy maszyny od zagranicznych firm, zawsze zwracamy uwagę, czy mają one certyfikat CE, uprawniający do używania, tych urządzeń na terenie Unii Europejskiej. Ten certyfikat oznacza bowiem, że maszyny zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, oraz przy zastosowaniu technologii, określonych w normach dotyczących dopuszczenia tego rodzaju urządzeń do pracy na terenie całej Unii Europejskiej. Obecnie w naszym zakładzie posiadamy kilka linii do produkcji folii różnego rodzaju. Pierwszą z nich, jest maszyna do rozdmuchu folii jednowarstwowej. Działa ona w ten sposób, że granulat jest podgrzewany do określonej temperatury, aby osiągnąć odpowiedni stan plastyczności tworzywa. Następnie przy pomocy dyszy z powietrzem, nadmuchiwany jest rękaw folii. Maszyna pozwala na wybranie, przy pomocy kilku przycisków, żądanej grubości warstwy folii, temperatury dmuchanego powietrza, oraz na regulację szerokości podmuchu. W ten sposób produkujemy worki na śmieci, a także folie do pakowania żywności. Kolejna maszyna działa identycznie, jednak służy ona do produkcji folii wielowarstwowej. 

Oznacza to, że nadmuchiwanych jest jednocześnie kilka warstw folii. Pozwala to na produkcję mocniejszych opakowań oraz worków foliowych. Kolejna maszyna wykorzystuje metodę wylewania. Działa ona tak, że rozpuszczone tworzywo sztuczne, z dodatkiem kleju, jest wylewane na formę i po wystygnięciu zwijane na rolkę. Folie wytwarzane w ten sposób są bardzo elastyczne, oraz cechują się odpornością na działanie warunków atmosferycznych.