Fartuszki kuchenne wciąż na topie

Od dawien dawna pamiętamy jak nasze mamy, babcie, czy prababcie nosiły w kuchni fartuchy. Wydaje się, że aktualne czasy ogarnięte szałem kupowania gotowych produktów powodują, iż gotuje się coraz mniej a co za tym idzie, coraz mniej używa się fartuchów, czy rękawic kuchennych. Prawda jednak jest zgoła inna.

Fartuch w kuchni – rzecz niezbędna!

fartuch kuchennyGotowanie to nie tylko domena kobiet. W końcu wielu najlepszych, światowej sławy kucharzy to mężczyźni. Nieodzownym elementem gotowania, pichcenia, pitraszenia, pieczenia jest brud, nieład, nieporządek. A to rozsypana mąka, a to nakapane gulaszem, a to wykipiałe mleko, itd. Kto gotuje ten wie, że ścierka w kuchni jest niezbędna. Mało to razy szukałam po całej kuchni szmatki, w którą by wytrzeć ręce? Dlatego też, ten kto gotuje, ten wie! Fartuch kuchenny to wybawienie dla brudnych rączek. Oczywiście wydawać by się mogło, że fartuch służy przede wszystkim do ochrony ubrania przed zabrudzeniem, ale jaka jest rzeczywistość wiemy. Wszystko co nam przeszkadza na rękach – ląduje na fartuchu. Oprócz tej genialnej funkcjonalności jest jeszcze jedna funkcja fartucha kuchennego. Stanowi on swojego rodzaju ozdobę. Może nawet sami kupowaliście już ozdobny fartuszek kuchenny dla jakiegoś dobrego kucharza w Waszym otoczeniu? Zamiast wzoru babcinej kratki – umięśniony tors, lub zabawny napisz typu „całuję lepiej niż gotuję”. Kiedyś fartuchy sięgały od pasa do kolan. Teraz już standardowo dostępne są fartuszki wiązane u szyi, tak aby zakrywać większą powierzchnię ciała/odzieży – chroniąc ją przed zabrudzeniami. Czasami w fartuszku jest też kieszonka, w którą można na przykład schować łyżeczkę do degustacji. Jeśli więc masz w najbliższym otoczeniu kogoś kto kocha gotować, albo wręcz przeciwnie – jest słabym kucharzem – to zawsze doskonale sprawdzi się prezent w formie fartuszka kuchennego. Jeśli zaś szukasz prezentu dla babci, czy mamy – możesz do fartucha dołożyć jeszcze rękawice kuchenne w tym samym wzorze. Możesz mieć pewność, że ten komplet będzie codziennie bliskiej Ci osobie przypominał – o Tobie!

Zwykło się mówić, że kuchnia to serce domu. To tutaj przygotowuje się pieczołowicie i z dużą dozą miłości posiłki, dla tych których kochamy. Najczęściej w naszych polskich kuchniach od razu też spożywa się te posiłki. Dzięki fartuchowi można być ładnie ubranym do obiadu już podczas gotowania. Podajesz do stołu, ściągasz fartuszek i już jesteś w eleganckim obiadowym wizerunku. Fartuch kuchenny to nieodzowny element każdego domowego szefa kuchni!