Estetyczny kaseton reklamowy

W celu utrzymania przedsiębiorstwa na rynku nie wystarczą jedynie zdolności produkcyjne lub umiejętności do świadczenia różnorodnych usług. Ważnym aspektem działalności gospodarczej jest również umiejętne inwestowanie w działania promocyjne i reklamę. Najprostszym sposobem informowania potencjalnych odbiorców o istnieniu podmiotu gospodarczego jest zamontowanie jednej z form reklamy zewnętrznej w postaci kasetonu.

Najpopularniejsze na rynku rodzaje kasetonów reklamowych

tanie kasetony dwustronneProducenci nośników reklamowych działają w oparciu o bardzo dobry sprzęt służący projektowaniu i obróbce najróżniejszych materiałów. Efektem tego są coraz lepsze jakościowo banery reklamowe cechujące się bardzo wysoką estetyką i wyjątkową odpornością. Nawet najprostsze wersje kasetonów wykonywane na bazie profili aluminiowych to modele zachowujące długoletnią trwałość. Nie są podatne na działanie agresywnych czynników środowiska zewnętrznego oraz są wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne. Lica, na których umieszcza się grafikę wykonuje się z popularnej plexi, poliwęglanu kanalikowego oraz w lepszych wersjach z dibondu. Inwestorzy bardzo chętnie sięgają po tanie kasetony dwustronne oraz jednostronne wykonane z przedstawionych powyżej materiałów. Kasetony reklamowe jednostronne umieszcza się na elewacjach w taki sposób aby jedną płaszczyzną przylegały do muru. Mogą osiągać znaczne rozmiary gdyż sposób montażu chroni je przed zerwaniem przez wiatr. W przypadku kasetonów dwustronnych ich montaż odbywa się na wspornikach prostopadle do elewacji dzięki czemu są bardzo dobrze widoczne z obu kierunków. Bardzo często są one umieszczane również między słupami. Nadruk treści reklamowych na licach nanosi się za pomocą druku druku cyfrowego, sitodruku, folii samoprzylepnej lub przy użyciu farby. Bardzo istotnym elementem kasetonów reklamowych jest oświetlenie. Pozwala ono uwidocznić zawarte na licach treści reklamowe przyciągające klientów po zapadnięciu zmroku. Najczęstszym rodzajem oświetlenia montowanego wewnątrz kasetonów są diody ledowe dające równomierne światło na całej powierzchni lica kasetonu.

Opisana wersja kasetonów reklamowych jest obecnie najtańszą na rynku. Coraz częściej klienci zwracają się ku banerom reklamowym wykonanym z dibondu czyli bardzo odpornych płyt warstwowych. Kasetony tego rodzaju tworzą zwartą, estetyczną bryłę bez śladów połączeń poszczególnych płaszczyzn. Mimo to tradycyjne kasetony reklamowe jeszcze przez długi czas będą obecne na ulicach dobrze spełniając swoją rolę.