Eleganckie pudełko z kawą w zestawie prezentowym

Zbliżający się nieubłaganie okres przedświąteczny skłania co przezorniejszych do zaplanowania świątecznych zakupów pod kątem prezentów dla najbliższych i nie odkładaniu tego na ostatnią chwilę. Również w firmach, które obdarowują swoich klientów drobnymi upominkami, październik i listopad to miesiące przygotowań świątecznych akcji marketingowych.

Pomysłowy prezent czyli zestaw kaw w pudełku

zestaw kaw na prezent w pudełku

Dość popularnym pomysłem na prezent dla klientów firmy jest dobry, markowy alkohol. Jednak zdarza się, że niektóre firmy odmawiają przyjmowania alkoholu w jakimkolwiek charakterze. Wtedy dobrym rozwiązaniem są na przykład dobre czekoladki lub zestawy prezentowe. Szczególnie te ostatnie dają duże możliwości stworzenia oryginalnego upominku. Dużym powodzeniem cieszą się zestawy kaw z różnych stron świata. pakowane w zestawy, które najczęściej przygotowywane są w profesjonalnych sklepach. Egzotyczne gatunki kawy, często z aromatycznymi dodatkami, pięknie skomponowane i elegancko opakowane stanowią wyśmienity upominek dla klientów ale równie dobrze mogą być prezentem dla przyjaciół czy rodziny. Zaletą tego rodzaju upominków jest to, że można je dopasować do posiadanego budżetu. Opakowaniem może być drewniane czy kartonowe pudełko, które zawiera przeważnie kilka niewielkich, szczelnie zamkniętych torebek z kawą oraz pachnących dodatków. Jeżeli mamy o przygotowania sporą liczbę takich firmowych upominków, siłą rzeczy nie mogą one być jakoś szczególnie spersonalizowane i musimy polegać na doświadczeniu i znajomości tematu osoby przygotowującej zestawy. Jednak komponując zestaw dla przyjaciół czy znajomych warto pomyśleć o doborze takich rodzajów kawy, które przypadną do gustu obdarowywanemu. Taki zestaw kaw na prezent w pudełku, opakowany w ozdobny papier lub celofan i świątecznie udekorowany z pewnością sprawi ogromną przyjemność każdemu miłośnikowi tego napoju.  W przypadku firmowych upominków do opakowania można dołączyć kartkę z życzeniami świątecznymi i logo firmy. W przypadku prezentów dla przyjaciół możemy je dowolnie udekorować wedle własnego uznania.

O ile większość z nas wie jak różnorodne mogą być herbaty i dodatki do nich, o tyle kawę traktujemy po prostu jak kawę i często nie zdajemy sobie sprawy jak może być różnorodna. Już same jej ziarna, w zależności od gatunku, miejsca uprawy i sposobu wypalania mogą dawać różne smaki i aromaty. Jeżeli dodamy do tego całą gamę dodatków smakowych jak pachnące zioła czy czekolada, możemy stworzyć naprawdę ciekawy i niewytarzany prezent.