Drewniane podłogi do każdego wnętrza

Zanim zdecydowałam się na remont odziedziczonego mieszkania, musiałam zorientować się w trendach. Jestem osobą, która lubi ciekawe, unikatowe, ale także funkcjonalne rozwiązania, które posłużą mi przez lata. Drewniana podłoga okazała się strzałem w dziesiątkę.

Podłogi z drewna w moim domu

deska podłogowa drewnianaSwoje mieszkanie urządziłam w stylu nowoczesnym. Postawiłam na jasne barwy, minimalistyczne wykończenie i najmodniejsze w tym sezonie meble. Większość wyposażenia zamawiałam u producentów, którzy wykonują meble na wymiar. Zdecydowałam się także na zakupienie wymierzonych pod moje mieszkanie podłóg. Długo biłam się z myślami – drewno, czy płytki? Jednak wygrało to pierwsze. Deska podłogowa drewniana nadała mojemu wnętrzu ciepła i przytulności, a jednocześnie absolutnie nie gryzie się z nowoczesnym wystrojem, na jaki postawiłam. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ, gdy w przyszłości zdecyduję się na zmianę aranżacji, deski podłogowe dalej będą pasowały do nowego wystroju. Drewno jest dodatkowo bardzo wdzięcznym materiałem, nie wymaga specjalnego traktowania, dobrze znosi dziecięce zabawy. Wybrałam najwyższej klasy deski podłogowe, które niemalże nie ulegają ścieraniu. Dbanie o nie nie kosztuje mnie dużo czasu, nie muszę używać specjalnych środków, a jeśli już to robię – nie martwię się, że zniszczą wierzchnią strukturę podłogi. Deski, które zmatowieją po czasie można polakierować, co nie wymaga specjalnego sprzętu ani wykwalifikowanych osób. Z chęcią zrobię to samodzielnie, dokładając wszelkich starań, by moja podłoga zachowała dobry wygląd na lata. W sypialni zdecydowałam się na deski, które zostały dodatkowo artystycznie postarzone. Całość aranżacji wpada w styl vintage, a podłoga jest tego idealnym dopełnieniem. Pomimo wysokiej ceny podłóg drewnianych jestem przekonana, że żaden inny materiał nie sprawdziłby się w moim wnętrzu. Dodatkowym plusem drewnianych podłóg jest to, że są całkowicie bezpieczne dla dzieci – nie uczulają. Dodatkowo zyskują ogromną przewagę nad płytkami czy panelami podłogowymi, ponieważ zniszczone deski można łatwo odnowić. Inne materiały, jak te wcześniej wymienione, po zniszczeniu nadają się jedynie do wyrzucenia.

Deski podłogowe drewniane to inwestycja na lata. Jestem przekonana, że posłużą mi przez najbliższy czas, nie wymagając ode mnie szczególnej pracy. Ich ponadczasowość powoduje, że sprawdzą się one w każdym wnętrzu, a jeśli zdecyduję się na zmiany – deski wciąż będą pasowały. Pomimo wysokich kosztów zakupu jestem zadowolona i chętnie polecam takie rozwiązania moim przyjaciołom.