Doskonała płyta warstwowa na dachy hal

 

Rynek budowlany stale się rozwija i można na nim spotkać z roku na rok jakieś nowinki. Technologia się rozwija i można doszukiwać się ciekawych rozwiązań związanych z materiałami czy z urządzeniami i maszynami. Różnorodność materiałów pozwala na dobranie odpowiednich do potrzeb swojego budynku.

Jakie płyty wielowarstwowe wybrać na dach?

dachowe płyty warstwowe pirKażdy inżynier doskonale wie, jak ważny jest każdy element konstrukcji w budynkach. Wystarczy nie dopilnować jednej małej części, aby zaburzyło to całą kompozycję. Nieodpowiednio wykonany dach może oddziaływać negatywnie na resztę pomieszczeń. Wystarczą nieodpowiednie warunki atmosferyczne, aby wystąpiła konieczność napraw czy całkowitego remontu. Dlatego bardzo ważnymi elementami są zarówno ściany, jak i dach. Wśród konstrukcji dachowych można znaleźć bardzo dużą różnorodność materiałów. W zależności od tego do czego będzie wykorzystywany budynek należy wybrać adekwatną konstrukcję dachową. Na rynku można spotkać dachowe płyty warstwowe PIR, które są doskonałymi płytami izolacyjnymi, które posiadają rdzeń z pianki poliizolacyjnanuratowej czyli w skrócie PIR. Rdzeń występuje w okładzinach wykonanych z papieru, który jest pokryty aluminium. PIR należy to materiału, który jest zmodyfikowanym poliuretanem nazywanym w skrócie PUR. W tym materiale, jeśli jest zachowana twardość właściwości termoizolacyjnych, to znacznie podwyższona jest odporność ogniowa. Ten materiał jest odporny na działanie różnych substancji chemicznych, ale również odporny na szkodniki i gryzonie. Takie płyty doskonale sprawdzają się jako termoizolacja dachów płaskich, które mają podłoże betonowe, jak i na drewnianym lub też wykonanym z blach stalowych. Zastosowanie znalazły przede wszystkim na dach o dużej powierzchni, jak na przykład hale przemysłowe, duże obiekty biurowe czy centra handlowe. Innym przeznaczeniem tych płyt jest również izolacja stropów i podłóg. Stosuje się je do ociepleń różnego rodzaju ścian trójwarstwowych oraz do ocieplania poddaszy w różnych budynkach mieszkalnych. Jednak istnieje taki rodzaj płyt, które okładziny mają w włókna szklanego. Dzięki temu można je stosować nawet do ociepleń ścian dwuwarstwowych oraz do istniejących już ścian za pomocą metody lekko mokrej.

Pokrycia dachowe za pomocą płyt warstwowych są doskonałym rozwiązaniem przy dużych obiektach, jak hale sportowe, obiekty użyteczności publicznej czy dla budynków mieszkalnych. Różnorodność kolorystyczna tego rodzaju zadaszenia oraz rodzaj wyprofilowania umożliwiają wybór takich, które doskonale wkomponują się w ogólny wygląd budynku.