Dlaczego kitesurfing?

Wakacje to wspaniały czas szczególnie dla dzieci. Gwarantowane 2 miesiące wolnego dodają im dodatkowej energii życiowej, podczas gdy my – dorośli, jesteśmy tak samo zapracowani jak w inne miesiące. Czasem więc pojawiają się problemy z tym, komu oddać dzieci pod opiekę. Jesteśmy szczęściarzami, jeżeli mamy niedaleko kochającą babcię. Jeśli nie możemy liczyć na taką pomoc, pozostają nam dyżury w przedszkolach, świetlicach i klubikach. Możemy jednak przynajmniej część wakacji zagospodarować naszym dzieciom jeszcze lepiej.

Edukacyjne wakacyjne obozy kitesurfingowe dla młodzieży

wakacyjny obóz kitesurfingowy młodzieżowyAby dobrze wykorzystać letnią porę, spożytkować nieco energii naszych dzieci i zapewnić im pewnego rodzaju przygodę, możemy zaangażować je w uprawianie sportu. Wiadomo jednak, że dzieciaki nie będą regularnie biegać dystansów czy wyciskać na siłowni. Istnieje jednak mnóstwo ofert obozów letnich, na których można potrenować, zażyć świeżego powietrza i poznać nowych przyjaciół. Zapiszmy dziecko na coś modnego, żeby dodatkowo je zmobilizować! Ostatnio na czasie jest kitesurfing. Wyjazd na wakacyjny obóz kitesurfingowy młodzieżowy może być nawet prezentem, na przykład z okazji urodzin. To sport, którego na co dzień nie da się uprawiać, jeśli nie mieszkamy nad morzem, więc z pewnością będzie on atrakcyjny. Jest nieco podobny do windsurfingu. Jednak w tym przypadku jeździ się na boku deski (bardziej jak w snowboardzie). Nie używa się żagla, a odmiany latawca. Doświadczony instruktor może nauczyć tego sportu w całkowicie bezpieczny sposób w kilka tygodni na średnim poziomie. Najpierw rozpoczyna się od teorii trenowanej na plaży. Dopiero po wyćwiczeniu pewnych umiejętności, przenosi się ucznia na wodę. W Polsce takie obozy najczęściej odbywają się na Mierzei Helskiej ze względu na najlepsze panujące tam warunki atmosferyczne do uprawiania tego sportu. Kitesurfing ćwiczy całe nasze ciało: utrzymywanie równowagi, gibkość, zwrotność. Ale wpływa też korzystnie nasz umysł! Odstresowuje, uczy logicznego myślenia i prawidłowych reakcji. To też sposób na przełamywanie pewnych swoich ograniczeń, jakiegoś lęku przed takimi sportami czy kontaktem z wodą.

Każdy obóz sportowy będzie z korzyścią dla naszej pociechy. Warto wybrać jednak taki, który zafascynuje dziecko. Sięgnijmy też po coś, co na co dzień trudno mu zapewnić. Kitesurfing, windsurfing czy landkiting to dziedziny, które z pewnością będą niespodzianką. Pokażą nowe możliwości. Może obudzą jakieś pasje? Na pewno będą wspaniałym wspomnieniem na cały rok.