Dieta na dowóz – sposób na zdrowie

O poście oczyszczającym dowiedziałam się stosunkowo niedawno temu. Słyszałam bardzo dużo dobrego o nim. Jedną z zalet tej diety było przede wszystkim to, że działała ona niezwykle oczyszczająco. Co oznacza, że wpływa ona zasadniczo na poziom naszego zdrowia czy też wagi. Jednak posiada ona kilka minusów. O ile w ogóle można określić to jako minus. Co do tego zaliczam i jaki znalazłam na to sposób?

Jedzenie na dowóz – alternatywa dla zabieganych

dieta z dowozem w PoznaniuJednym z „minusów” jest to, że jest ona stosunkowo wymagająca. Co mam przez to na myśli? Jest to rodzaj diety, która składa się w głównej mierze z warzyw i owoców. Dla kogoś kto dotychczas spożywał je w stosunkowo, małej ilości, może być to bardzo duże wyzwanie. Robienie surówek, zakupy, przygotowywanie całego tego posiłku itp. itd. Wiadomo jak wygląda to w rzeczywistości. Poza tym jest ona bardzo restrykcyjna. Co wszystko mocno przez to nam utrudnia. Na szczęście istnieje coś takiego jak dieta z dowozem w Poznaniu. To było naprawdę ogromne odkrycie dla mnie. Szczerze muszę napisać, że patrzyłam na takie pomysły bardzo sceptycznie. Głównie uważałam, że jest to nic innego jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jednak po tym, kiedy sama zrozumiałam, że po prostu nie ogarnę tego. Uznałam, że jest to doskonała alternatywa. Większość ludzi, w tym spora część moich znajomych chciała zniechęcić mnie od tego i to bardzo mocno. Na szczęście – jak się to mówi potocznie: „Nie dałam się”. Doszłam do wniosku, że moje zdrowie jest po prostu dla mnie dużo ważniejsze, aniżeli czyjeś gadanie. Dlatego, też postawiłam po prostu na swoim. Tak, też się stało. Znalazłam rewelacyjną firmę cateringową, która zajmuje się tak zwanym jedzeniem na dowóz. Wszystko dokładnie ustaliliśmy. Z góry wiedziałam jaka będzie cena. Ile posiłków, jaką opcję cateringową mi proponują i tak dalej. Przed tym powiedziałam im o swoich obawach i oczekiwaniach. Wszystko wzięli pod uwagę i wraz ze specjalistami – dietetykami, zaczęli planować mój tygodniowy jadłospis. Chciałabym dodać, że jestem niesłychanie zadowolona z tej usługi. Między innymi dlatego, że wszystko było bardzo kategorycznie przestrzegane. Idąc dalej, jedzenie wyglądało nieziemsko.

Apetycznie, kolorowo. Podane na czas. Nie musiałam martwić się, czy danego dnia uda mi się przygotować posiłek – obiad i zjeść go w spokoju. Myślę, że taki rodzaj cateringu dietetycznego jest szczególnie dla osób, które żyją w takich czasach jak nasze. Czyli w erze chronicznego braku czasu, energii i wiecznego zapracowania. Catering w takim stylu, może być bardzo pomocną sprawą.