Czym jest floating?

Podczas gdy swobodne unoszenie się na wodzie w zbiorniku może wydawać się przerażające, tak naprawdę przynosi odwrotny skutek. Woda nasycona magnezem , utrzymywana w temperaturze odpowiadającej skórze, zapewnia bezproblemową oporność, dzięki czemu nie trzeba się martwić o utrzymanie się na powierzchni. Poczucie nieważkości w spokojnym otoczeniu pozwala na relaks w otoczeniu jedynie własnych myśli. Na tym polega floating – wprowadza cię w stan medytacji, aby lepiej leczyć różne dolegliwości.

Jakie zalety ma floating?

floating rzeszówSiarczan magnezu jest minerałem, którego niedoboru doświadcza prawie każdy człowiek. Podczas unoszenia się w zbiorniku flotacyjnym, ciało pochłania ten minerał w wody, a jego poziom w organizmie wzrasta. Pomaga to uspokoić układ nerwowy i poprawia naturalną zdolność organizmu do leczenia. Stan głębokiego relaksu, w który wchodzi się podczas unoszenia na wodzie, pomaga zmniejszyć stres poprzez obniżenie poziomu kortyzolu. Przepływ krwi jest stymulowany i uwalniane są endorfiny. Endorfiny to substancje chemiczne w mózgu, które zmniejszają odczuwanie bólu i wywołują pozytywne uczucia. Badania wykazały, że floating rzeszów może nawet pomóc w depresji. Endorfiny uwalniane podczas tego zabiegu utrzymują się bowiem w organizmie długo po jego zakończeniu. Uczucie towarzyszące floatingowi podobne jest do doświadczenia antygrawitacji. To pozwala osobom z bólem stawów lub mięśni doznać tak bardzo potrzebnej ulgi, której potrzebują. Kobiety w ciąży mogą korzystać z floatingu na kilka sposobów. Unoszenie się na wodzie zmniejsza nacisk na stopy i plecy i pozwala uciec od dodatkowego ciężaru i wysiłku związanego z noszeniem dziecka. Może również pomóc przyszłym matkom w stworzeniu symbiotycznego poczucia kontaktu ze swoim dzieckiem. Kobiety w ciąży powinny jednak uzyskać zgodę lekarza przed uczestnictwem w terapii. Połączenie nieważkości, temperatury wody, zwiększonego przepływu krwi i endorfin zapewnia ulgę w migrenie. Jeśli migreny są spowodowane ograniczonym przepływem krwi, jego zwiększenie może złagodzić jej objawy, a nawet uniemożliwić jej rozpoczęcie.

Unoszenie się na wodzie z pewnością uspokaja, ale terapia ta oferuje coś więcej niż tylko relaks. Chociaż floating nie jest magicznym lekarstwem na wszystkie dolegliwości, może być niezwykle  pomocny w ograniczaniu negatywnych stanów chorobowych lub prowadzić do ich znacznej poprawy. Zawsze należy jednak skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o wzięciu udziału w terapii, jeśli problemu medyczne lub psychologiczne są poważne.