Czy terapia uzależnień od internetu jest skuteczna?

Internet jest czymś naprawdę wspaniałym. Daje nam możliwość dostępu do niezwykle wielu informacji, niektórych bardziej cennych, a niektórych mniej. Nie jest to jednak coś dobrego jeśli przeradza się w uzależnienie. Właściwie nic co staje się nałogiem nie jest dobre, dlatego też należy zastanowić się czy przeglądanie portalów społecznościowych nie łamie pewnych ustalonych granic, czy nie jesteście skupieni bardziej na świecie internetowym niż rzeczywistym. Jednak nawet z takim nałogiem można walczyć.

Czego można spodziewać się po terapii uzależnień?

terapia uzależnień od internetuRozwiązaniem jest odpowiednia terapia. Na początku trzeba jednak przyznać się do uzależnienia, należy je sobie po prostu uświadomić. Wielka część osób nie zauważa żadnego problemu, natomiast ich bliscy już od dawna widzą że dzieje się coś złego. Dlatego też nie można lekceważyć reakcji otoczenia, jeśli wiele osób mówi wam że coś jest nie tak, to należy się nad tym zastanowić. Jeśli nie wyobrażacie sobie spędzenia dnia bez dostępu do Internetu to może to być już uzależnienie. Jest to pierwszy i niezwykle ważny krok, jednak nie jedyny. Jeśli chodzi o samo leczenie to jest ono pod postacią psychoterapii, dzięki odpowiedniej terapii można nauczyć się nowych zachowań i znaleźć powody przez które wytworzył się nałóg. Często ustala się plany dnia z ograniczonym czasem dostępu do Internetu oraz instaluje na komputerach specjalne programy które mają za zadanie blokować komputer lub internet po pewnym czasie. Jest to na pewno dobre rozwiązanie ale w formie wsparcia, przede wszystkim należy zadbać o swoją psychikę bo to od niej się wszystko zaczyna. Coraz więcej osób zaczyna cierpieć na takie uzależnienie, z pewnością przyczyną jest także to że coraz więcej sfer naszego życia przenosi się do Internetu. Często zamiast spotkać się ze znajomymi wolimy z nimi pisać. Gdy ktoś się rozstaje z partnerem to robi to przez internet zamiast twarzą w twarz. Naprawdę wiele rzeczy jest dzięki niemu łatwiejsze, jednak niekoniecznie wychodzi nam to na zdrowie. Terapia uzależnień od Internetu może wam pomóc, dlatego też trzeba jej spróbować. Znajdźcie na Internecie najbliższą poradnię w które jest oferowane coś takiego i jestem pewien, że wyjdzie wam to na zdrowie.

Jeśli znacie kogoś kto jest uzależniony od Internetu to warto wskazać mu ten problem, co prawda wiele osób nie uwierzy bo dla nich to żaden kłopot, jednak jeśli się uda to z pewnością wyjdzie mu to na zdrowie. Nie można lekceważyć żadnego rodzaju uzależnienia, przez nałogi można często zniszczyć sobie życie. Dlatego też zalecam zastanowić się nad sobą i tym co robicie, by upewnić się czy nie są to nałogi jakiegoś rodzaju.