Czy półki w łazience są faktycznie potrzebne?

 

Ostatnimi czasy kiedy udało nam się wyremontować łazienkę, moją prawdziwą pasją stała się organizacja domu. Uwielbiam się tym zajmować! Aktualnie na tapetę wzięłam swoja łazienkę. Kocham to miejsce. Z wielu powodów. Kiedy marzył mi się swój własny dom, zawsze planowałam jak będzie wyglądać moja łazienka. To pomieszczenie jest dla mnie czymś dużo więcej, aniżeli tylko i wyłącznie pomieszczeniem do tego, żeby szybko się umyć, umalować i lecieć dalej. Łazienka to pomieszczenie, w którym się regeneruje po całym dniu.

Półki z lustrem, które posłużą nam przez lata

półki łazienkowe z lustremOd zawsze marzyłam, że moja łazienka będzie niczym małe spa. Na szczęście udało mi się to zrealizować. Dlatego, też stworzyliśmy łazienkę w taki sposób, aby była ona naszym azylem. W tym celu zainstalowaliśmy odpowiednią wannę z hydromasażem i prysznic. Dzięki temu możemy oddać się bąbelkowym przyjemnościom. Niestety, albo „stety” jestem osobą, która ceni sobie ład i porządek. Nie umiem odpoczywać w miejscu, w którym jest bałagan. Nie cierpię, kiedy coś nie jest na swoim miejscu. Długo zastanawiałam się nad tym jak może to wyglądać od strony praktycznej. Nigdy nie przypuszczałam, że planowanie łazienki jest tak trudnym zadaniem. Po namyśle wpadałam na pomysł, że bezwzględnie są mi potrzebne wisząca półki łazienkowe z lustrem. Po pierwsze jest to maksymalne wykorzystanie miejsca – półki połączone z lustrem. Po drugie półki są przedmiotem, który można zainstalować wszędzie. Zwłaszcza na ścianach wykorzystując maksymalnie potencjał. Zdecydowałam się na półki z lustrem, także z tego powodu, że dzięki dodatkowemu lustru mogę się zobaczyć z każdej strony. Dzięki temu nie popełniam gaf ubraniowych. Półki z lustrem są dobre przede wszystkim pod tym względem, że dają nam poczucie uporządkowania i pomagają zdecydowanie w zachowaniu czystości w łazience. Z mojego własnego przykładu, widzę jak doskonale to pomaga w utrzymaniu ładu i składu. Odkąd udało nam się wybrać odpowiedni półki z lustrem nie mam już takiej sytuacji, że wszystko „lata po łazience” – wcześniej był to nasz gigantyczny problem.

Zdecydowałam się na bardzo proste półki, dlatego, że moja cała łazienka jest zaaranżowana właśnie w takim stylu. Warto dodać, że dodatkowym plusem takich półek jest, także to, że dzięki zamontowanym lustrom, nasza łazienka staje się jeszcze większa, patrząc na to, od strony optycznej. To bardzo ciekawe zjawisko, które zaobserwowałam. Wybierając odpowiednie półki powinniśmy dobrać do nich odpowiednie wyposażenie, aby nie mieć problemu z późniejszą segregacją. To nam zdecydowanie ułatwi życie.