Czy Gazela jest warta swojej ceny?

 

Firma Romet działa nieprzerwanie od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia do dziś. Nic też nie wskazuje, by jej czas miał dobiec końca, bowiem firma nieustannie się rozwija i eksportuje swoje jednoślady niemal na cały świat. Korzystają z nich nie tylko amatorzy rekreacyjnych przejażdżek, ale również profesjonalni sportowcy, jak na przykład kolarze oraz zawodnicy MTB. 

Damska Gazela od Rometu

romet gazelaJak wiemy, gazele to bardzo szybkie sprytne i zwinne antylopy, którym bardzo często udaje się uciec przed drapieżnikami. Taki sam jest w zamyśle damski rower Gazela, który nawet geometrią ramy nawiązuje do tych zwierząt. Na pierwszy rzut oka, głównie dzięki wspomnianemu kształtowi ramy oraz eleganckiemu malowaniu, możemy rozpoznać, iż jest to rower dla kobiety. Większość z Gazel, jak przystało na rower turystyczny jest kompletnie wyposażona; posiada bowiem tylny bagażnik, podpórkę, komplet oświetlenia, komplet błotników oraz osłonę łańcucha. Istnieje również możliwość zainstalowania przedniego bagażnika, z czego wiele pań chętnie korzysta. Gazela jest wyposażona w bardzo lekką, aluminiową ramę, która waży niewiele ponad trzynaście kilogramów, co sprawi, że nawet w razie konieczności przeniesienia roweru, nie będzie to wielkim problemem. Warto też dodać, że Gazela jest wyposażona w szerokie, komfortowe siedzisko, które sprawdzi się podczas jazdy po nierównościach, a także na każdego rodzaju nawierzchni. Większość producentów nie do końca angażuje się w produkcję damskich rowerów, niejako odpuszczając sobie ten segment. Tymczasem Romet wręcz przeciwnie – stawia na ulepszanie już cieszących się powodzeniem serii, a także inwestuje w rozwój nowych. Oczywiście ma to też swoje przełożenie na sprzedaż damskich rowerów, dlatego też Romet sprzedaje rocznie rekordowe ich liczby. Warto zainwestować w Gazelę, ponieważ jest to rower, który posłuży nam co najmniej kilka sezonów. To solidny jednoślad, który jest praktycznie niezniszczalny i to niezależnie od warunków, z jakimi przychodzi mu się mierzyć. Bowiem rowery turystyczne muszą się sprawdzić zarówno w górach, jak i na pustyni.

Zakup dobrego roweru damskiego jest wyzwaniem, to trzeba przyznać. Jednakże kiedy w grę wchodzi Romet Gazela to większość pań zapewne przerywa dalsze poszukiwania i decyduje się właśnie na ten model. Trzeba docenić też fakt, iż Romet produkuje swoje jednoślady przy udziale wielu kobiet, najczęściej w charakterze projektantek oraz doradców. Zatem śmiało można powiedzieć, iż Gazela jest rowerem tworzonym przy bezpośrednim udziale kobiet.