Brama garażowa może być otwierana pilotem

Wjeżdżanie samochodem do garażu oraz wyjeżdżanie z niego to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w codziennym życiu. Tymczasem ciągle jeszcze niewielu ludzi posiada bramę garażową otwieraną za pomocą pilota. Większość z nas myśli, że zrobienie sobie takiej bramy automatycznej do garażu do jakiś zbędny luksus. Tymczasem dzisiaj to już nie jest żaden luksus. To naprawdę niewiele kosztuje, a poza tym każdą bramę można przerobić na taką automatyzowaną. To naprawdę bardzo wygodne ułatwienie codziennego funkcjonowania.

Automatykę kupimy naprawdę tanio

automatyka do bramy garażowejJak przerobić sobie zwykłą bramę wjazdową do garażu na bramę, która będzie się otwierała samoczynnie na każde nasze żądanie? Otóż bardzo prosto – jest nam tylko potrzebny zestaw odpowiednich urządzeń. Bramy wjazdowe do garażu możemy najczęściej spotkać w dwóch rodzajach. Są to bramy skrzydłowe lub bramy rolowane, czyli takie, które otwierają się w górę niczym okienne rolety. I te pierwsze i te drugie nie muszą być wcale otwierane ręcznie. Do jednych i drugich produkuje się odpowiednie zestawy siłowników. Bo automatyka do bramy garażowej to nic innego jak specjalnie zamontowane siłowniki. Wystarczy odpowiednio je podłączyć, żeby wykonywały one za nas prace związane z otwieraniem i zamykaniem bramy garażowej. W zależności od rodzaju posiadanej bramy możemy zakupić siłowniki pionowe bądź poziome – do bram skrzydłowych. Cały zestaw automatyki do bramy nie jest zbyt drogi. Można go spokojnie kupić za cenę około tysiąca złotych. I o ile umiemy sobie to sami podłączyć to w zasadzie koszty na tym się kończą. Jest tylko kwestia tego, czy ktoś potrafi sobie to samodzielnie podłączyć. Bo to nie jest ani łatwe ani proste. W tym celu może lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się montażem takich automatów. Wówczas montaż wyniesie nas kolejne kilkaset złotych. Możemy mieć wówczas pewność, że wszystko będzie zrobione tak jak należy. Montując siłowniki do bramy garażowej samodzielnie nie będziemy tego aż tak pewni.

Przerobienie zwykłej bramy na bramę zautomatyzowaną to kwestia zakupienia odpowiednich części i zamontowania ich do skrzydeł bramy. W przypadku bramy rolowanej siłowniki montujemy u góry przy szynach. Bez względu na rodzaj bramy można ją niedrogo zmienić w automatyczną. Same zestawy siłowników to koszt około tysiąca złotych. Jeśli możemy wszystko zrobić sami to będą jedyne koszty. Jeśli skorzystamy z pomocy profesjonalnych montażystów to musimy sobie do ceny urządzeń doliczyć kilkaset złotych za profesjonalny montaż.