Automatyczne lampy zewnętrzne

Magazyn działał przez całą dobę, nierzadko przyjmując więcej dostaw wieczorem i w nocy niż za dnia. Byliśmy niestety dość ograniczeni budżetem, i nie mogliśmy sobie pozwolić na rozszerzenie oświetlenia na placu magazynowym, nawet mimo wielu skarg i próśb pracowników, dla których odbiór dostaw w środku nocy był utrudniony przez brak oświetlenia. Nie chcieliśmy jednak tego tematu zostawiać, więc często konsultowaliśmy się z kolegami i kierownikami magazynów z innych obiektów, by być może znaleźć jakieś rozwiązanie braku oświetlenia.

Zewnętrzne lampy z czujnikami ruchu

lampa z czujnikiem ruchuRozwiązanie znalazło się prawie samo, gdyż jeden z kolegów wpadł na pomysł, by na terenie magazynu zamontować automatyczne lampy, jakie nieraz można było spotkać na osiedlach, szczególnie w ciasnych przejściach i miejscach, w których stałe oświetlenie przeszkadzałoby klientom. Takie rozwiązanie mogło nieco naruszyć limit wydatków, aczkolwiek było o wiele tańsze na dłuższą metę, niż montowanie stałego oświetlenia, które musiało być cały czas włączone. Zapoznaliśmy się więc z ofertą kilku producentów, oraz samym działaniem owych urządzeń, zanim zdecydowaliśmy się na montaż. Były one wręcz idealne do naszych potrzeb. Szczególnie interesowały nas lampy halogenowe, o dużej mocy, wystarczającej do oświetlenia całego terenu magazynu zaledwie kilkoma lampami. Nie były one stosunkowo drogie, w porównaniu do innych modeli, a miały one naprawdę imponujące parametry. Co ważniejsze, lampa z czujnikiem ruchu mogła być ustawiona tak, by automatycznie włączać się gdy fotokomórka wykryje jakikolwiek ruch, o natężeniu wcześniej zaprogramowanym, w zasięgu. Było to dodatkowe ułatwienie dla magazynierów, szczególnie w porze nocnej, gdyż mogli być oni powiadamiani o nadjeżdżającym samochodzie dostawy już samym włączeniem się lamp, znajdujących się również na podjeździe i drodze dojazdowej do magazynu, oraz pracować przy świetle, eliminując potencjalne przyczyny wypadków. Była to również dodatkowa forma zabezpieczenia przed nieupoważnionymi osobami, próbującymi dostać się w nocy na teren magazynu.

Automatyczne lampy okazały się bardzo dużym ułatwieniem dla pracowników, którzy wyrażali o nich bardzo pozytywne opinie. Były one nie tylko pomocą podczas pracy, gdy zapewniały jasne światło, oświetlając niemal całą powierzchnię placu magazynowego w taki sposób, iż załadunek i rozładunek był łatwy i nie stwarzał absolutnie żadnych problemów, ale również pozwalały pracownikom na komfortowe wyjście na jasno oświetlony plac magazynowy, choćby i na przerwę, by odetchnąć czystym powietrzem.