Aromatyczna kawa z Neapolu

Każdy koneser kawy zapewne zna markę kawową Kimbo. Jest to jeden z ciekawszych i najlepszych wariantów. Kawa ta pochodzi z gorącego Neapolu i zniewala osoby pijące swoim smakiem i aromatem. Warto dowiedzieć się na jej temat czegoś więcej, ponieważ to jedna z bardziej intrygujących kaw włoskich o bardzo wysokiej jakości i doskonałym składzie. 

Włoska kawa wysokiej jakości

kawa kimboFirma Cafe’ do Brasil to producent kawy Kimbo i Kose, która to rozpoczęła działalność w latach 50 XX wieku w zabytkowym centrum światowej stolicy kawy espresso – Neapolu. Ta mała palarnia początkowo sprzedawała kawę do barów i kawiarni. Skupimy się jednak na Kimbo, ponieważ kawa Kimbo to jedna z ciekawszych. W większości przypadków będzie to czysta 100% arabika, jednak czasem spotkamy ją z dodatkiem robusty. Kawa Kimbo zaspokaja różne upodobania i gusta. Możemy ją spotkać w wydaniach delikatniejszych, jak również mocniejszych dla osób, które wolą cieszyć się mocnym smakiem ciemnego naparu. Ziarna arabiki pochodzą z upraw afrykańskich oraz azjatyckich, a sama kawa wypalana jest starym neapolitańskim sposobem, dzięki czemu jest to prawdziwa kawa włoska, zachowująca niesamowity smak i aromat. Wybór oferowanych kaw Kimbo jest naprawdę szeroki, ponieważ producent zadbał o to, aby zadowolić nawet najbardziej wybrednego klienta. Ziarna Kimbo nadają się do spożycia w dowolnej formie. Praktycznie każdy wariant nadaje się do zaparzenia w dowolnym ekspresie. Może to być ekspres przelewowy, automatyczny oraz kolbowy. Warto pamiętać, iż sposób w jaki przyrządzamy naszą kawę odzwierciedla jej smak, więc należy dbać o proces parzenia. Mimo to ciężko jest zepsuć smak prawdziwej włoskiej kawy, którą to reprezentuje firma Cafe’ do Brasil. Firma obecnie jest jedną z wiodących w Europie dzięki prężnie rozwijającym się technologiom i sprawnym zarządzaniem firmą. Obecnie przedsiębiorstwo zajmuje drugie miejsce na włoskim rynku detalicznym, ponieważ firma stara się spełnić oczekiwania potencjalnych i stałych klientów. Dla marki Cafe’ do Brasil najważniejsza jest wysoka jakość wytwarzanych przez nich produktów, która to owocuje naprawdę ciekawym smakiem kawy.

Firma Cafe’ do Brasil jest twórcą kawy Kimbo, która to produkowana jest głównie z ziaren arabiki z wyjątkami, gdzie dodaje się mniejsze ilości robusty. Jest to prawdziwa włoska kawa palona tradycyjną neapolitańską metodą, dzięki czemu trudno zepsuć jej aromatyczny i głęboki smak. Warto spróbować chociaż raz tej konkretnej kawy, aby móc zasmakować we włoskich kawach.