Aby stopy były zdrowe

Pierwsze lata w życiu dziecka związane są z jego ciągłym rozwojem pod wieloma względami. Z tego też względu, rodzice powinni starać się zadbać o to, by dostarczyć dziecku wszystkiego, co tylko będzie mogło pozytywnie wpłynąć na rozwijanie się naszego dziecka. Jednym z elementów, o które powinniśmy zadbać są odpowiednie buty dla naszej pociechy.

Buty profilaktyczne dla dzieci

buty profilaktyczne mrugałaDobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy we właściwy sposób zadbać o stopy naszego dziecka, by w przyszłości nie cierpiało z powodu jakichkolwiek zniekształceń stóp, na pewno jest stosowanie butów profilaktycznych. Jednym z producentów obuwia dziecięcego, który w swoim asortymencie proponuje nam buty profilaktyczne, jest niewielka firma z Podhala – Mrugała. Buty profilaktyczne Mrugała sygnuje specjalną nazwą, wyróżniającą tego typu obuwie spośród pozostałej oferty obuwia dziecięcego tej firmy. Butom profilaktycznym dedykowana jest kolekcja Porto, która wspiera dziecięcą stopę w odpowiednim rozwoju, korzystając z rozwiązań proponowanych przez specjalistów, jednocześnie nie zapominając o zastosowaniu odpowiedniego wzornictwa, by buty profilaktyczne były nie tylko użyteczne, ale również w pełni estetyczne. Co z pewnością ważne i warte wspomnienia to fakt, iż wszystkie buty z kolekcji Porto, posiadają atest Zdrowej Stopy. Otrzymanie tego atestu możliwe jest dzięki temu, iż buty te wykonywane są zgodnie z wymogami Unii Europejskiej w zakresie dziecięcego obuwia. Do wykonania wykorzystywane są zaś naturalne skóry dostarczane przez polskich producentów. Jeśli chodzi o samo wykonanie, zastosowane rozwiązania, to przede wszystkim obuwie profilaktyczne od firmy Mrugała, cechuje się szerokim czubkiem o odpowiedniej wysokości, co umożliwia dziecku swobodne poruszanie palcami, a dodatkowo buty wyposażone zostają w elastyczną podeszwę, co pozwala dziecku na zginanie stopy. Buty profilaktyczne Mrugała wyposażone są również w zmodyfikowany obcas Thomasa, dzięki czemu wspomagane jest właściwe wysklepienie stopy. Obcas ten ponadto, w połączeniu ze specjalistyczną zakładką, pozwala na właściwą stabilizację stopy podczas chodzenia.

Nie od dzisiaj wiemy, że łatwiej czemuś zapobiegać, niż później leczyć lub naprawiać szkody. W przypadku wszelkich zwyrodnień i zniekształceń stóp zasada ta sprawdza się doskonale. Z tego też powodu na pewno warto zadbać o właściwe buty profilaktyczne i pozwolić na odpowiedni rozwój stóp naszego dziecka, niż w późniejszym czasie leczyć zniekształcenia przy pomocy wkładek ortopedycznych.